Son Dakika

Vali Masatlı,Ramazan Ayında Uygulayacağımız İlave Tedbirlerle Salgının Etkisini Azaltabiliriz

Vali Masatlı,Ramazan Ayında Uygulayacağımız İlave Tedbirlerle Salgının Etkisini Azaltabiliriz

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Pandemi Tedbirleri Değer-lendirme Toplantısına Başkanlık etti.
Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Video Konferans Yöntemiyle İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Mü-dürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Alb. Ayhan Aygün ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz katıldı.
Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuş-mada şunları kaydetti: “Salgın sürecinde vaka sayılarını bir nebze olsun kontrol altına almış bulunmaktayız. Ramazan ayında sosyal hareketliliği azaltmamız halinde, salgının sey-rinin olumlu yönde değişeceğini düşünmekteyiz. İlimiz gene-linde halkımızın toplu iftarlara ve diğer Ramazan etkinliklerine bu yıl ara vermesi gerekmektedir. Bilindiği gibi Diyanet İşleri Başkanlığımızın açıkladığı üzere teravih namazları bu yıl ev-lerde kılınacaktır. Yeme içme sektörü de alınan kararlar doğ-rultusunda Ramazan ayı boyunca paket servis uygulamasına geçecektir.
Ramazan ayı boyunca gerekli denetim ve bilgilendirmelere devam edeceğiz. Özellikle şehirlerarası yol güzergahlarında bulunan dinlenme tesislerinde sıkı denetimler yapmamız ge-rekiyor. Aşılama çalışmalarında hedef nüfusumuzun %70’ini aşılayarak Türkiye genelinde ilk sıralarda yer almaktayız.
Vaka yaş ortalamasında yaşanan düşüş, aşının olumlu so-nuç verdiğinin de bir göstergesidir.
Salgının başından beri Sayın Cumhurbaşkanımız üretim ve tedarik zincirinin aksamaması için her türlü tedbirin alın-masını talimatlandırmıştı. Bundan sonrada ihtiyaç duyan sektörlerde üretimin aksamadan devam etmesi için her türlü kolaylığı sağlayacağız.
Bu vesileyle halkımızın Ramazan ayını da tebrik ediyor, bu mübarek ayın hastalık sürecinin sona ermesine vesile olma-sını temenni ediyorum.”
Valimiz Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından İl Sağ-lık Müdürü Dr. Öner Nergiz tarafından salgının ilimizdeki seyri hakkında bilgilendirme yapıldı. Toplantıda daha sonra katılım-cılar çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunurken, Vali Mustafa Masatlı ilçe kaymakamları ve ilgili kurum yönetici-lerine çeşitli talimatlar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı