Son Dakika

Vali Mustafa MASATLI 112 Acil Çağrı Merkezi Koordinasyon Kurulu Toplantısına Başkanlık Etti

Vali Mustafa MASATLI 112 Acil Çağrı Merkezi Koordinasyon Kurulu Toplantısına Başkanlık Etti

masya Valisi Mustafa Masatlı 112 Acil Çağrı Merkezi Koordinasyon Kurulu Toplantısına başkanlık etti. Toplantıda ayrıca Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin ile kurul üyesi kurumların İl Müdürleri yer aldı.
Vali Mustafa Masatlı toplantıda yaptığı konuşmada 112 Acil Çağrı Merkezlerinin acil yar-dım hatlarını tek bir çatı altında toplayarak, hizmetin etkin bir şekilde yürütülmesine katkı sağladığını vurgulayarak şunları ifade etti: “Geldiğimiz noktada, Sağlık Teşkilatı, Emniyet, Jandarma, İtfaiye ve AFAD sisteme entegre edilmiştir.
Önümüzdeki dönemde orman yangın hattı da Acil Çağrı Merkezimiz bünyesinde faaliyete başlayacaktır.
Bu merkezle birlikte insan gücü ve maddi kaynaklar bakımından tasarruf sağlanmış ve çeşitli kurumlarca verilen hizmetlerin takibi de kolaylaşmıştır.
Bu sistem ile halkımıza dünya standartlarında hizmet sunulmaktadır. Ancak arka-daşlarımızı yüksek oranda yapılan asılsız ihbarlar zorlamaktadır. Halkımızdan ricamız gerekmedikçe 112 Acil Yardım Hattını meşgul etmemeleridir.
112 Acil Çağrı Merkezimiz asli görevinin yanında, salgın sürecinde de önemli görevler üstlenmiştir. Vefa Sosyal Destek Ekipleri ve Salgın Denetim Merkezi de buradan yö-netilmekte ve ihtiyaç duyan herkesin yardımına koşulmaktadır. Sistemin ilimiz geneline entegrasyonu sağlamak adına ilçe belediyelerimiz nezdinde görüşmeler yapılmış ve tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için çalışmalara başlanmıştır.
Yaptıkları çalışmalardan dolayı Müdürlüğümüze ve onlara katkı sunan paydaş kurum-larımıza teşekkür ediyorum.” Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü İbrahim Şimşek tarafından Müdürlüğün faaliyetlerine ilişkin bir su-num yapıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.