Son Dakika

Vali Mustafa MASATLI: ‘Alacağımız tedbirlerle ve aşılamayla bu salgını bitirebiliriz.

Vali Mustafa MASATLI: ‘Alacağımız tedbirlerle ve aşılamayla bu salgını bitirebiliriz.

Amasya Valisi Mustafa MASATLI, pandemi süreci ile afet farkındalık eğitimlerinin değerlendirildiği toplantıya başkanlık etti.
Toplantıda Vali Yardımcıları Bekir Sıtkı DAĞ ile Turgay İLHAN, video konferans yöntemiyle ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdür V. Ramazan COŞKUN, İl Jandarma Komutanı Alb. Ayhan AYGÜN, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner NERGİZ ile İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sinan BULUT yer aldı.
Vali Mustafa MASATLI toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Salgınla mücadelede başarılı sonuçlar almaya devam ediyoruz. İlimizdeki vaka sayılarında ciddi öl-çüde azalma gerçekleşmiştir. Bu başarıyı valiliğimizin koordinesinde kaymakamlarımız, sağ-lık teşkilatımız ve kolluk kuvvetlerimizin gayreti ve halkımızın duyarlılığı ile yakaladık. Mevcut rakamları daha da aşağılara çekmek ve sosyal hayatımızı normale çevirmek için biraz daha ça-ba göstermemiz gerekmektedir.
Devletimizin ve bilim dünyasının da mutabık olduğu üzere bu salgını ancak aşılamayla zayıflatabiliriz. Pozitif vakaların yaş ortalamasındaki düşüş aşılamanın ne denli etkin oldu-ğunu da göstermektedir. Şu anda Amasya genelinde hedef nüfusumuzun %77,2’si aşılanmış durumda. Halkımızdan ricamız aşı sıraları gelmiş ise, kendilerinin ve sevdiklerinin sağlığı için aşılarını yaptırmalarıdır.
Amasyalıların sağduyusu ile bu mücadeleden başarıyla çıkacağımıza yürekten inanıyorum.
Bildiğiniz gibi 2021 yılı İçişleri Bakanlığımız tarafından Afet Eğitim Yılı ilan edilmişti. Bu kapsamda halkımızın tüm kesimlerini kapsayan afet farkındalık eğitimleri yapılması plan-lanmıştır ve ilimizde de bu eğitimlere devam edilmektedir.
Pandemi sebebiyle biraz yavaş ilerleyen süreci hızlandırarak, 1. derece deprem bölgesi olan ilimizde halkımızı doğal afetler konusunda bilinçlendirmeliyiz. Bu kapsamda hal-kımızdan düzenlenecek eğitimlere ilgi göstermesini rica ediyorum.”
Toplantıda daha sonra katılımcılar çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunurken, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner NERGİZ salgının seyri, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sinan BULUT ise afet farkındalık eğitimleri hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı