Son Dakika

Vali Mustafa MASATLI: ‘Aşılamaya Gösterdikleri İlgiden Dolayı Değerli Amasyalılara Teşekkür Ediyorum’

Vali Mustafa MASATLI: ‘Aşılamaya Gösterdikleri İlgiden Dolayı Değerli Amasyalılara Teşekkür Ediyorum’

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Pandemi Tedbirleri Değerlendirme Toplantısına Başkanlık etti. Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ ile Turgay İlhan, Video Konferans Yön-temiyle İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Alb. Ayhan Aygün ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz katıldı.
Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Öncelikle dün şehit olan Samsunlu Uzman Çavuş Aygün Çakar’a Allah’tan rahmet, ailesine ve milleti-mize ise başsağlığı diliyorum.
Son hafta itibariyle İlimizde ve Ülkemiz genelinde vaka sayılarında düşüş eğilimi baş-lamıştır. Bu trendi devam ettirebilmek için tedbirleri sıkı şekilde uygulamaya devam etmeli ve halkımızı bilgilendirmeliyiz.
Ramazan ayında hareketliliğin doğal olarak azalması da bu duruma olumlu etki etmiştir.
Yaz aylarında rahatlayabilmemiz ve özlediğimiz günlere dönebilmemiz için halkımızın da alınan tedbirlere duyarlılık göstermesi önemlidir. Ayrıca son bir haftada aşılama çalışmalarına gösterdikleri ilgiden dolayı Amasyalılara teşekkür ediyorum.
İnşallah Devlet Millet dayanışmasıyla bu sürecinde üstesinden geleceğiz.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz tara-fından salgının ilimizdeki seyri hakkında bilgilendirme yapıldı. Toplantıda daha sonra katılım-cılar çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunurken, Vali Mustafa Masatlı ilçe kaymakamları ve ilgili kurum yöneticilerine çeşitli talimatlar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı