Son Dakika

Vali Mustafa MASATLI: ‘Emekli, Engelli ve Yaşlı Aylıkları ile Sosyal Desteklerin Hak Sahiplerine Ödenmesi İçin Gerekli Planlamalar Yapılmıştır

Vali Mustafa MASATLI: ‘Emekli, Engelli ve Yaşlı Aylıkları ile Sosyal Desteklerin Hak Sahiplerine Ödenmesi İçin Gerekli Planlamalar Yapılmıştır

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Pandemi Tedbirleri Değerlendirme Toplantısına Baş-kanlık etti.
Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Bekir Sıt-kı Dağ ile Turgay İlhan, Video Konferans Yön-temiyle İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdü-rü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Alb. Ay-han Aygün ile İl Sağlık Müdürlüğü, PTT Baş-müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanış-ma Vakfı Müdürlüğü ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünden yetkililer yer aldı.
Valimiz Mustafa Masatlı toplantının açılı-şında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Bildiğiniz gibi geçtiğimiz Perşembe akşa-mından itibaren Ülkemiz genelinde tam za-manlı olarak sokağa çıkma kısıtlaması uygu-lanmaya başlanmıştır.
Bu süreçte kısıtlamalara uyulması için ilgi-li birimlerimiz tarafından denetim faaliyetleri yoğun şekilde devam etmektedir. Halkımızın bu süreçte kısıtlama tedbirlerine yüksek oranda uyuyor olması sevindiricidir.
Bu süreçte devletimiz, hiçbir vatandaşı-mızın mağduriyet yaşamaması için üretim ve tedarik zincirini ve kamu kurumlarının işle-yişini sürdürmektedir.
Özellikle bugün emekli, yaşlı ve engellile-rimizin aylık ve ikramiyeleri ile Sayın Cumhur-başkanımız tarafından uygulamaya konulan sosyal desteklerin ödenme sürecine ilişkin görüşmeler yapağız.
İçişleri Bakanlığımız bu ödemelere ilişkin temel esasları belirlemiştir. Bu kapsamda hareketliliği en aza indirecek şekilde 5-10 Ma-yıs tarihleri arasında Valiliğimizin koordi-nesinde banka ya da PTT hesabı bulun-mayan hak sahiplerine, kamu görevlileri ta-rafından yaşlılık ve engellilik aylığı ile sosyal destek ödemeleri ulaştırılacaktır.
Yine emekli maaş ve ikramiyelerini çek-mek isteyenlere Türkiye Bankalar Birliğinin belirlediği takvime göre atm’lere ulaşmaları için gerekli kolaylık de sağlanacaktır.
Amasya olarak aşılamada yüksek oranlar yakalayarak Ül-kemizde ilk sıralarda yer almaktayız.
Bu konuya ayrı bir önem veriyoruz. Aşı sırası gelen vatan-daşlarımıza Ramazan ayı boyunca iftar sonrasında da hizmet verilmektedir. Ayrıca ilimizde Sağlık Bakanlığının belirlediği yaş gruplarında yer alan vatandaşlarımıza randevusuz olarak aşılama hizmeti vermeye de başlamış bulunmaktayız. Bir kez daha sırası gelen vatandaşlarımızı kendilerinin ve top-lumlumuzun sağlığı için aşı olamaya davet ediyorum.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz tarafından salgının ilimizdeki seyri hakkında bilgilendirme yapıldı.
Toplantıda daha sonra emekli, yaşlı ve engelli aylıkları ile sosyal destek ödemelerinin nasıl yapılacağına ilişkin plan-lamalar yapıldı. Vali Mustafa Masatlı halkımızın ödemeler konusunda mağduriyet yaşamaması için ilçe kaymakamları ve ilgili kurum yöneticilerine çeşitli talimatlar da verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı