Son Dakika

Vali Mustafa MASATLI: ‘Halkımızdan Aşı Yaptırma Konusunda Toplum Sağlığı İçin Duyarlılık Bekliyoruz’

Vali Mustafa MASATLI: ‘Halkımızdan Aşı Yaptırma Konusunda Toplum Sağlığı İçin Duyarlılık Bekliyoruz’

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Pandemi Tedbirleri Değerlendirme Toplantısına Baş-kanlık etti.
Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ ile Turgay İlhan, Video Konferans Yöntemiyle İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Alb. Ayhan Aygün ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz katıldı.
Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Rama-zan ayında sosyal hareketliliği azaltmamız halinde, salgının seyrinin olumlu yönde değişeceğini düşünmekteyiz.
İlimiz genelinde halkımızın toplu iftarlara ve diğer Ramazan etkinliklerine bu yıl ara vermesi gerekmektedir. Bilindiği gibi Diya-net İşleri Başkanlığımızın açıkladığı üzere teravih namazları bu yıl evlerde kılınacaktır.
Ayrıca aşının oruçluyken de yap-tırılabileceği yine Diyanet İşleri Başkan-lığımız tarafından açıklanmıştır.
Aşılama çalışmalarında 65 yaş üstü nüfu-sumuzun %85’ini aşılayarak Türkiye gene-linde ilk sıralarda yer almaktayız. Halkı-mızdan isteğimiz aşı sırası gelen herkesin, hem kendi sağlıkları hem de toplum sağlığı açısından aşılarını yaptırmalarıdır. Vaka yaş ortalamasında yaşanan düşüş, aşının olum-lu sonuç verdiğinin de bir göstergesidir. Yaklaşan yaz aylarını rahat bir şe-kilde geçir-memiz ancak aşılamada göstereceğimiz yüksek performansla mümkün olacaktır.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ar-dından İl Sağlık Mdürü Dr. Öner Nergiz tara-fından salgının ilimizdeki seyri hakkında bil-gilendirme yapıldı.
Toplantıda daha sonra katılımcılar çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunurken, Vali Mustafa Masatlı ilçe kaymakamları ve il-gili kurum yöneticilerine çeşitli talimatlar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı