Son Dakika

Vali Mustafa MASATLI ile eşi Esra MASATLI Hanımefendi, video konferans aracılığıyla çocuklarımızın 23 Nisan sevincine ortak oldu

Vali Mustafa MASATLI ile eşi Esra MASATLI Hanımefendi, video konferans aracılığıyla çocuklarımızın 23 Nisan sevincine ortak oldu

Amasya Valisi Mustafa MASATLI eşi Esra MASATLI Hanımefendi ile birlikte ilimizin çe-şitli yerlerinde yaşayan çocuklarımızın 23 Ni-san Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sevincine ortak oldu.
Video konferans yöntemiyle gerçekleşen ve samimi bir atmosferde sohbet havasında geçen buluşmada tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kut-layan Vali Mustafa MASATLI şunları söyledi: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bay-ramı öncesinde sizlerle uzaktan da olsa bir araya gelmekten dolayı mutluyuz. İnanı-yorum ki önümüzdeki yıllarda bu salgın has-talığın sona ermesiyle, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün tüm çocuklara armağan ettiği bu bayramı sizler de coşkuyla kutlaya-caksınız.
101 yıl önce vatanımız çeşitli sıkıntılar içerisinde, bağımsızlığını kaybetme teh-likesiyle karşı karşıyayken, Gazi Mustafa Ke-mal ATATÜRK’ün liderliğinde milletimiz destansı bir mücadele başlatmış ve bu müca-dele Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Ni-san 1920’de açılmasıyla ayrı bir anlam kazan-mıştır. Bu önemli olayın yıl dönümünü o gün-den bu yana Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bay-ramı olarak kutlamaktayız.
Bu vatanı bizlere emanet eden ecda-dımıza layık olabilmeniz için sizlere de büyük görevler düşüyor. Çünkü sizler geleceğimizi inşa edecek ve Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşa-tacaksınız.
Sizler her şeyden önce milli ve manevi de-ğerlerimize bağlı olarak yetişmeli, büyük-lerinize ve öğretmenlerinize sevgi ve saygıyı ilke edinmelisiniz.
Daha sonra ise derslerinize çalışarak, ha-yalînizdeki meslekleri yapabilmek için çaba sarf etmelisiniz.
Devletimiz sizlerin en iyi şekilde eğitim al-manız için her türlü imkânı sağlamaktadır. Sizler artık akıllı sınıflarınızda, teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak eğitim alıyor-sunuz. Ancak sizler teknolojiyi faydalı yön-leriyle kullanmalı, kıymetli zamanınızı bilgi-sayarda, tabletlerde uzun süre oyun oyna-yarak, video izleyerek geçirmemelisiniz.
Teknolojiyi faydalı yönleriyle kullanmalı ve yeni cihazlar, teknolojiler geliştiren bir nesil olmalısınız. Benim vali amcanız olarak sizlerden iste-ğim budur.
Daima çok çalışın, başarılı olun ve geleceğin valileri, doktorları, öğretmenleri ola-rak güzel ülkemizi daha iyi noktalara taşıyın.
Şimdiden hepinizin 23 Ni-san Ulusal Egemenlik ve Ço-cuk Bayramı’nı kutluyorum.”
Vali Masatlı konuşmasının ardından ise söz sırası çocuk-larımızın oldu. Buluşmaya katılan çocuklarımız valimize çocukluk yılları, eğitim hayatı, ilgi alanları ve hayata dair sorular yönelttiler. Çocukları-mızın sorularını içtenlikle yanıtlayan Vali Mustafa MASATLI, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla hayat tecrübelerini pay-laşarak, nasihatlerde bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı