Son Dakika

Vali Mustafa MASATLI: ‘İlimizin 5. OSB’si olan Taşova Karma OSB Amasya Ekonomisi ve İstihdamına Katkı Sağlayacaktır’

Vali Mustafa MASATLI: ‘İlimizin 5. OSB’si olan Taşova Karma OSB Amasya Ekonomisi ve İstihdamına Katkı Sağlayacaktır’

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurul Toplantısı Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın Baş-kanlığında yapıldı. Toplantıda Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile ilimizde faaliyet gösteren Organize Sanayi Bölgelerinden yetkililer yer aldı.
Toplantıda konuşan Vali Mustafa Masatlı şunları kaydetti: “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Amasya’nın sanayi altyapısını güçlendirmek amacıyla, ilk etapta mevcut Organize Sanayi Bölgelerimizin genişleme çalışmalarını başlattık.
Daha sonra Taşova’nın mevcut konumu ve potansiyelini göz önünde bulundurarak, Valili-ğimizin öncülüğünde ilçemizde bir Karma OSB kurulması için çalışmalarımıza başladık. Yapı-lan yoğun çalışmalar ve çeşitli Bakanlıklarımızla yaptığımız istişareler neticesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın de uygun görmesiyle, geçtiğimiz günlerde Amasya Taşova Karma Organize Sanayi Bölgesi 363 sicil numarası ile kurulmuştur.
Bu sürecin olumlu olarak neticelenmesinden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız Re-cep Tayyip Erdoğan Beyefendi olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Va-rank’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yeni kurulan Taşova OSB hem ilçemizin hem de Amasya’nın ekonomisi ve istihdamına büyük katkılar sağlayacaktır. Bundan sonraki süreci de hızla neticelendirerek, OSB’mizi aktif hale getirmek için çalışmalarımız devam ede-cektir.
Ayrıca geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız nezdinde yaptığımız görüş-melerle mevcut OSB’lerimizin arıtma tesislerinin yatırım programına alınması kararlaş-tırılmıştır. OSB’lerimizdeki genişleme çalışmalarında ise son aşamaya gelinmiş olup, gerekli resmi prosedür ilgili kurumlarımız tarafından tamamlanacaktır.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından OSB’lerimizin faaliyetleri ve genişleme çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.