Son Dakika

Vali Mustafa MASATLI; KÖYDES İl Tahsisat Komisyonuna Başkanlık Etti

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Köy Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) İl Tahsisat Komisyonu Toplantısına Başkanlık etti.
Toplantıda ayrıca Vali Yardımcısı Turgay İlhan, İlçe Kaymakamları, İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan ile İl Özel İdaresi ve çeşitli kurumlardan temsilciler yer aldı.
Vali Mustafa Masatlı toplantıda yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “KÖYDES Projesi 2005 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlık yaptığı dönemde köylerimize ve kırsal ke-sime, yol, su ve altyapı hizmetleri götürmek amacıyla başlamıştır.
O günden bu yana proje kapsamında Ülkemizin en ücra köşelerinde dahi oldukça başarılı işlere imza atılmış ve köylerimizdeki vatandaşlarımızın yaşam kalitesi artmıştır.
Geçen yıl 22 milyon TL olan KÖYDES ödeneğimiz, bu yıl %10’luk bir artışla yaklaşık 24 mil-yon TL’ye yükselmiştir.
Bu noktada bizler Devletimizin gönderdiği ödeneği en verimli şekilde kullanmalı ve hal-kımızın öncelikli ihtiyaçları doğrultusunda hizmete dönüştürmeliyiz. Bu vesileyle KÖYDES Projesini hayata geçiren ve köylerimizin daha yaşanabilir hale getirilmesine öncülük eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, hükümetimize ve ilgili Bakanlıklarımıza teşek-kür ediyor, bu hizmetlerin gerçekleşmesi için gayret gösteren İl Genel Meclisimiz ve İl Özel İdaremize başarılar diliyorum.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından, İlimize tahsis edilen KÖYDES ödeneğinin ilçelerine ve hizmet kalemlerine dağılımları görüşülerek karara bağlandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.