GÜNCEL HABER

Vali Mustafa MASATLI: “Kurulacak Taşova OSB İlimizin Ekonomik Kalkınması için önemli bir adımdır”

Vali Mustafa MASATLI: “Kurulacak Taşova OSB İlimizin Ekonomik Kalkınması için önemli bir adımdır”

Vali Mustafa Masatlı’nın Başkanlığında kurulması planlanan Taşova Karma Organize Sanayi Bölgesi için Yer Seçimi Komisyonu Toplantısı yapıldı.
Valilik Başkanlığında gerçekleşen toplantıda bakanlıklardan ve yerel kuruluşların temsilciler yer aldı.
Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada kurulması planlanan Taşova OSB’nin İlçemize ve İlimize sağlayacağı sosyo ekonomik kalkınmaya vurgu yaparak şunları kaydetti: “Bugün sizlerin de katılımıyla Taşova ilçemizin ve Amasya’mızın ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sağlayacak Taşova OSB’nin yer seçimi için toplanmış bulunuyoruz. Sizlerin de bildiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin çeşitli sektörlerde ülkemiz için belirlediği hedefler bulunmaktadır. Bizler de bu hedeflerin ilimize düşen kısmını gerçekleştirmek için gayret göstermeliyiz. Bu düşünceyle ülkemizin doğusuyla batısını birleştiren ana yol ağında bulunan Taşova ilçemize Organize Sanayi Bölgesi kurabilmek için yola çıkmış bulunuyoruz.
İlimizin sanayileşmesi ve bu alanda istihdamın artması için Taşova OSB büyük bir role sahip olacaktır. Taşova ilçemizde sektörel olarak baktığımızda tarımın ön planda olduğunu görüyoruz. OSB’yle birlikte sanayinin yanı sıra tarım sektöründe de önemli ölçüde gelişim olacak, bu çerçevede büyükşehirlere göçün önüne geçmiş olacağız.
Ülkemizi her alanda en üst seviyeye çıkarmak için hepimiz gayret göstermeliyiz. Ancak bu şekilde, her fırsatta ambargolar uygulayan ve medeniyetin beşiği olan bu kadim topraklara müstemleke anlayışıyla hükmetmeye çalışanlarla mücadele edebiliriz.”dedi
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından Taşova Karma OSB’nin yer seçimine ilişkin hazırlanan sunum yapıldı. Sunumdan sonra katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirmesiyle toplantı sona erdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı