Son Dakika

VALİ MUSTAFA MASATLI; OSB TOPLANTISINA BAŞKANLIK ETTİ

VALİ MUSTAFA MASATLI; OSB TOPLANTISINA BAŞKANLIK ETTİ

Amasya Valisi Mustafa MASATLI ilimizde bulunan Amasya Organize Sanayi Bölgesi, Merzifon Organize Sanayi Bölgesi, Suluova Besi Organize Sanayi Bölgesi ve Taşova Organize Sanayi Bölgesinin Müteşebbis Heyeti Toplantılarına başkanlık etti. Toplantılarda Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI ve İl Genel Meclisi Başkanı Zeki ERARSLAN ile ilgili OSB’lerin Müteşebbis Heyeti Üyeleri yer aldı.
Vali Mustafa MASATLI toplantıların açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Göreve geldiğimiz ilk günlerden itibaren, enerjimizi başta sanayi ve tarım olmak üzere turizme ve ili-mizin diğer öncü sektörlerine harcamaya gayret ettik. Sanayi alanında Taşova ilçemize yeni bir OSB kazandırdık. Taşova OSB’yi faal hale getirmek için yürüttüğümüz çalışmalar ise hızla devam etmektedir. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı bizlerin teklifiyle bu yıl sanayi altyapısını destekleme kararı aldı. İlimizde o dönem faal olan dört OSB’mizde hazırladıkları projelerle bu programa dahil oldular.
OKA tarafından yapılan değerlendirme neticesinde bu yıl ki mali destek programından %28’lik bir oranla en yüksek payı da Amasya almıştır. OKA tarafından onaylanan projelerin hayata geçmesiyle OSB’lerimizin marka değerleri artacak ve altyapı sorunları ve eksikleri de giderilmiş olacaktır.
Ayrıca Amasya, Suluova ve Merzifon OSB’nin atık su arıtma tesisleri de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yatırım programına alınmıştır. Amasya, Merzifon, Suluova ve Suluova Besi OSB de genişleme çalışmaları ise son aşamaya gelmiş olup, bu çalışmaların tamam-lanmasıyla OSB lerimizdeki yatırımcı sayısı artacak, buna paralel olarak da Amasya ekono-misi ve istihdamı büyüyecektir.
Valiliğimizin koordinesinde yapılan tüm bu çalışmalarda emeği geçen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza, Tarım ve Orman Bakanlığımıza, Millet-vekillerimize ve OSB’lerimizin müteşeb-bis heyeti ve yönetim kurullarına teşekkür ediyorum.”dedi
Vali Mustafa MASATLI’nın konuşmalarının ardından OSB Müteşebbis Heyeti Top-lantılarında gündemde yer alan maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı