Son Dakika

Vali Mustafa MASATLI Sosyal Aile Ziyaretlerine Devam Ediyor

Vali Mustafa MASATLI Sosyal Aile Ziyaretlerine Devam Ediyor

Vali Mustafa Masatlı, Esra Masatlı Hanım-efendi ile birlikte Şehit Topçu Er Tuncay Kurt’un anne ve babası Recep ve Sultan Kurt, çeşitli rahatsızlıkları bulunan oğulları Ali Asaf Aktaş, 82 yaşındaki Naciye Hicin ile babasını kaybeden Tuana Su Akgül’e ziyaretlerde bulundu.
Ziyaretlerde Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kurt da yer aldı. Ailelerle yakından ilgilenerek kendi-leriyle sohbet eden Vali Mustafa Masatlı, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için can-larını feda eden aziz şehitlerimizin emanetleri olan ailelerinin, öksüz, yetim, engelli, yaşlı ve hasta bireylerimizin daima yanında olu-nacağını vurgulayarak şunları ifade etti: “Son 18 yılda sosyal hizmetler alanında ülke-mize çağ atlatan birçok proje ve uygulama hayata geçirilmiştir.
Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülü-ğündeki hükümetimiz dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalarıyla ülkemizde ilklere imza atmıştır.
Hasta bakım aylığı, engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın aylıklarında yapılan iyileştirmeler, Sayın Emine Erdoğan Hanım-efendinin himayesinde devam eden koru-yucu aile programı,şehit aileleri ve gazi-lerimize yönelik uygulamalar,TOKİ ara-cılığıyla yürütülen engelli ve düşük gelir sevi-yesine sahip vatandaşlarımıza yönelik konut projeleri bu çalışmaların yalnızca bir kaçıdır.
Amasya’mızda da devletimizin yardım eli-ne ihtiyaç duyan herkesi tespit etmek ve ihti-yaç duydukları desteği kendilerine sağlamak için gerek tüm kurum, kuruluş ve görev-lilerimiz vatandaşlarımızın hizmetindedir.
İlimizin yöneticileri olarak bizlerde sosyal devlet olmanın bir gereği olarak yaşlıları-mızın, engellilerin, kimsesiz yavrularımızın yanında olmaya devam edeceğiz.
Bu bizim öncelikli görevimizdir.”
Vali Mustafa Masatlı ayrıca ailelerin ihtiyaç ve taleplerinin tespit edilerek, çözüme kavuşturulması için de talimatlar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.