GÜNCEL HABER

Vali Mustafa MASATLI Tarım Kredi Satış Mağazasını Hizmete Açtı

Vali Mustafa MASATLI Tarım Kredi Satış Mağazasını Hizmete Açtı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin talimatları doğrultusunda ha-yata geçirilen Tarım Kredi Kooperatif Market-lerin Amasya Şubesini hizmete açtı. Açılışta ayrıca protokol üyeleri ve vatandaşlar yer aldı.
Açılışta ilk olarak Tarım Kredi Koope-ratifleri Bölge Müdürü Erol Apaydın tarafın-dan, satış mağazaları hakkında bilgiler verildi.
Açılışta konuşan Vali Mustafa Masatlı ise şunları söyledi: “Yaklaşık 16 aydır tüm dün-yayı olumsuz yönde etkileyen bir salgınla karşı karşıyayız. Bu salgın maalesef ülkemizi de etkilemiştir. Ancak devletimizin aldığı ye-rinde tedbirlerle, bu süreci diğer ülkelere gö-re daha hafif geçirmekteyiz. Bu mücadelemiz halen devam etmektedir.
Geçtiğimiz günlerde Sayın Tarım ve Or-man Bakanımızın açıkladığı verilere göre 2020 yılı tarımsal üretim miktarı ve hasıla ola-rak rekorlar kırdığımız bir yıl olmuştur. Buna karşın bu dönemde gıda fiyatlarında nor-malin üstünde artışlar yaşanması mani-dardır. Bu fırsatçıların tutumu, ticari ahlak çerçevesinde çalışan üreticilerimizi de zan altında bırakmıştır.
Hal böyle olunca tüketiciyi koruma adına, Sayın Cumhurbaşkanımız kamu kurumu mahiyetindeki Tarım Kredi Kooperatiflerine talimat vererek, Ülkemizin dört bir yanında halkımıza doğrudan hesaplı şekilde satış ya-pacak mağazalar açılmasını istemiştir. Bugün de bu mağazalardan biri olan Amasya Şubesinin açılışını yapıyoruz.
Millet olarak bu süreci atlatmak için güç birliği yapmalıyız. Bizler toplum olarak ne denli dayanışma ve yardımlaşma içerisinde olursak, o kadar gelişir, büyür ve refah içinde yaşarız.
Bu vesileyle satış mağazalarının kurul-ması için talimat veren Sayın Cumhurbaş-kanımıza ve bu süreci yöneten Tarım ve Or-man Bakanımıza, Tarım Kredi Kooperatifleri yöneticilerimize teşekkür ediyor, açılışını yapacağımız satış mağazasının Amas-ya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
Konuşmalardan sonra İl Müftüsü Durmuş Ayvaz’ın yaptığı duanın ardından Valimiz Mustafa Masatlı tarafından Tarım Kredi Koo-peratif Marketlerinin Amasya Şubesi hizmete açıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı