Son Dakika

Vali Mustafa MASATLI Ziyaret Beldesi 2. Etap TOKİ Konutları Anahtar Teslim Törenine Katıldı

Vali Mustafa MASATLI Ziyaret Beldesi 2. Etap TOKİ Konutları Anahtar Teslim Törenine Katıldı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Toplu Ko-nut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ziyaret Kasabamızda yapılan 2. Etap TOKİ Konutları Anahtar Teslim Törenine katıldı. Törende ayrıca Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sa-rı, AK Parti İl Başkanı M. Akif Kesmekaya, MHP İl Başkanı Şuayip Ak, Ziyaret Belediye Başkanı Mehmet Uyanık, protokol üyeleri ve hak sahibi vatandaşlar yer aldı.
Törende yapılan konuşmalarda Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, AK Parti İl Başkanı M. Akif Kesmekaya ve Ziyaret Belediye Başkanı Mehmet Uyanık yapımı tamamlanan konut-ların sahiplerine ve ilimize hayırlı olmasını temenni ettiler.
Vali Mustafa Masatlı ise konuşmasında şunları söyledi: “Mübarek Ramazan Bayramı sonrasında, Ziyaret Beldemiz ve Amas-ya’mız için büyük anlam ifade eden bir tören-de sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu vesileyle hepinizin Ramazan Bayramını bir kez daha tebrik ediyorum.
Sizlerin de bildiği gibi son 18 yılda Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğindeki hükümet-lerimiz döneminde Türkiye’de, sağlıktan ula-şıma, eğitimden sosyal hizmetlere, tarımdan sanayiye kadar birçok alanda büyük bir ge-lişim ve dönüşüm yaşanmıştır.
Bu gelişimin önemli ayaklarından birini de kentsel dönüşüm ve toplu konutlar oluş-turmaktadır. Birinci derece deprem kuşa-ğında yer alan Ülkemizde gerçekleştirilen yasal değişiklikler ve modern bir şehircilik anlayışı ile yapı stokumuz güçlendirilerek, şehirlerimizi depreme dayanıklı bir hale getirmek için çeşitli çalışmalar gerçekleş-tirilmiştir.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ise bu dö-nemde, içerisinde yeşil alanlar ile sosyal, ticari, eğitim ve dini yapıları barındıran örnek projelerle 2021 yılı itibariyle Ülkemizin dört bir yanında yaklaşık bir milyon konut inşa et-miş olup, 2023 yılında bu rakamın 1.2 mil-yona ulaşması hedeflenmiştir. Amasya’da ise bu dönemde bugünkü anahtar teslim-leriyle birlikte 5412 konutun yapımı tamam-lanmıştır.
TOKİ toplu konut projelerinin dışında yapımını üstlendiği millet bahçeleri, kamu binaları, askeri tesisler, sınır güvenliği proje-leri ve sanayi tesisleri ile faaliyet alanını genişleterek, Ülkemize farklı alanlarda kat-ma değer sağlamaktadır.
Bugün de bu projelerden biri olan Ziyaret Kasabası 2. Etap TOKİ Konutlarını hak sahip-lerine teslim etmek için bir araya gelmiş bulu-nuyoruz. Ziyaret Kasabamız Amasya’nın tek beldesi olmakla birlikte, tarım sektöründe, özellikle de meyvecilikte İllimize büyük bir katma değer sağlamaktadır.
Kırsal nüfusun azaldığı Ülkemizde, hal-kımızın Beldemize yapılan bu konutlara ilgi göstermesi, kırsal yaşamın yeniden can-lanması ve İlimizin tarımsal potansiyelini en üst düzeyde kullanmamız adına umut verici bir gelişmedir.
Sosyal donatıları, Camisi ve ticari alan-larıyla tam bir yaşam merkezi olan bu projede yer alan 356 konutun hak sahibi vatan-daşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, kendilerine bu konutlarda aileleriyle birlikte sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam dili-yorum.
Sözlerimin sonunda bu projenin yanı sıra sayısız proje ve hizmeti ile Amasya’mıza ve Ülkemize değer katan; Türkiye’yi dünyada söz sahibi olan güçlü bir ülke yapabilmek adına bizlere vizyon çizen Sayın Cumhur-başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefen-diye şükranlarımı sunuyor, bu konutların yapımında emeği geçen Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza, TOKİ Başkanlığına, Millet-vekillerimize, Ziyaret Belediyemize ve müte-ahhit firmaya teşekkür ediyorum.” Konuş-maların ardından Vali Mustafa Masatlı ve protokol üyeleri tarafından hak sahibi vatan-daşlara yeni konutlarının anahtarları teslim edildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı