Son Dakika

Vali Mustafa Masatlı’dan normalleşme sürecine destek çağrısı

Vali Mustafa Masatlı’dan normalleşme sürecine destek çağrısı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, normalleşme sürecine destek çağrısında bulundu. Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkilerini gör-düğümüz ‘Kovid-19 Pandemisi’ ile mücadelede 1 yılı doldurmak üzereyiz.Bizler düzenli şekilde yaptığımız denetimlerde; tüm işletmelerimizin, çalışanların ve halkımızın pandemi ile etkin bir mücadele için devletimizce uyulması istenilen kurallara genellikle riayet edil-diğini gözlemlemekteyiz. Bu vesileyle Saygıdeğer Amasya Halkına gösterdikleri özveri ve duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum.
Son bir aylık dönemde, daha hızlı bulaşma özelliği gösteren ve yurtdışı kaynaklı mutasyonlu Kovid-19 virüsünün ülkemizde ve ilimizin de içinde yer aldığı Karadeniz Böl-gesinde ciddi ölçülerde yayıldığı tespit edilmiştir dedi.
Vali Masatlı açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Amasya, bulunduğu konum itibariyle gerek ticari gerek sosyo-kültürel, gerekse sağlık hizmetleri anlamında başta Samsun olmak üzere Karadeniz Bölgesi ile sıkı ilişkiler içerisindedir. Amasya ve Kara-deniz illeri arasında yaşanan etkileşim neticesinde Sağlık Bakanlığımız tarafından payla-şılan güncel vaka haritasında ilimiz çok yüksek risk grubu taşıyan iller arasında yer al-mıştır.
Değerli Amasyalılar alacağımız basit tedbirler ile maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet ederek bu tabloyu tersine çevirmek hiç de zor olmayacaktır. Tarihi, kültürü ve yetiş-tirdiği büyük şahsiyetler ile daima Anadolu coğrafyasına örnek teşkil eden güzel Amasya’mızda, özlediğimiz eski günlerimize hızlı bir şekilde dönebilmemiz alacağımız etkili tedbirler ile mümkün olacaktır.
Bizler ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.’ anlayışıyla halkımızın sağlığını her şeyin önün-de tutuyoruz. Sizlerin sağlığı ve can güvenliği bizler için önemlidir. Lütfen kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığı için biraz daha sabır ve özveri gösterin ve bu süreci el birliğiyle atlatalım.
Bir an önce normalleşeme sürecine geçebilmemiz için şu konularda hassasiyet gös-termeniz yeterli olacaktır:Zorunlu kalmadıkça il dışına seyahat etmeyelim. (Özellikle yük-sek risk içeren Orta ve Doğu Karadeniz illeri)Seyahat etmek zorundaysak, işimizi hızlıca hallederek ilimize dönelim.
Mecbur kalmadıkça ikametlerimiz ve işyerlerimizden dışarı çıkmayalım.Maske, me-safe ve hijyen kurallarına istisnasız uyalım.Sevdiklerimizin sağlığı için akrabalık, arka-daşlık ve komşuluk ilişkilerimizi bir süreliğine uzaktan sürdürelim.Taziye ve geçmiş olsun ziyaretlerimizi erteleyerek, telefon ve sosyal medya kanalları ile sevdiklerimizin yanında olalım.
Bu kurallara sadece kendimiz için değil, aylardır ekmek paralarını kazanmak için gün sayan esnaflarımız, okullarında yüz yüze eğitim görmek için can atan evlatlarımız, sokağa çıkıp özgürce gezemeyen büyüklerimiz ve gençlerimiz için yapalım.Haydi, Amasyalılar El Ele Vererek, Bunu Hep Birlikte Başaralım.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı