Son Dakika

Vali Mustafa MASATLI’nın başkanlığında Aralık Ayı Kaymakamlar Toplantısı yapıldı

Vali Mustafa MASATLI’nın başkanlığında Aralık Ayı Kaymakamlar Toplantısı yapıldı

Toplantıda sağlık, eğitim, tarım, hayvancılık, sosyal hizmetler, sosyal yardımlaşma konuları, genel bütçe yatırımları, il özel idaresi yatırımları, KÖYDES programı ve Kaymakamlıklarımızın yürüttüğü diğer projeler başta olmak üzere çeşitli gündem maddeleri değerlendirildi.
İl Sağlık Müdürlüğümüzün, koronavirüs tedbirleri kapsamında yaptığı çalışmalar, tedavi gören hastaların durumu, filyasyon çalışmaları, uygulamaların takibi ve diğer çalışmalar ele alındı. Ekiplerimizce gerçekleştirilen kapsamlı denetimlerin artarak devam edeceğini belirten Valimiz, vatandaşlarımızdan maske, hijyen ve sosyal mesafe başta olmak üzere tedbirlere riayet etmeleri hususundaki duyarlılıklarını sürdürmelerini istedi.
Tarım ve hayvancılık projelerinin konuşul-duğu toplantıda, koronavirüs pan-demisi sebebiyle evde bakım hizmeti verilen vatan-daşlarımız ile hedef grubumuzda yer alan öksüz ve yetim çocukların takibi, şehit ve gazi yakınlarının ihtiyaç ve taleplerinin karşı-lanması, sosyal yardımlar anlamında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın tespit edilmesi ve gereken yardımların koordineli bir şekilde ulaştırılması gibi hususlar da gözden geçirildi.
Vali Mustafa MASATLI, gündem madde-leriyle ilgili konuların titizlikle takip edilmesi, pandemi sürecinde ilgili bakanlıkların aldığı karar ve talimatlar sorunsuz bir şekilde uygulanması, vatandaşa ulaştırılan hizmetlerin iyi koordine edilmesi yönünde Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve ilgili kurum müdürlerine talimatlarda bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı