Son Dakika

Vali Mustafa MASATLI’nın Başkanlığında Salgın Sürecinin Değerlendirmesi Yapıldı

Vali Mustafa MASATLI’nın Başkanlığında Salgın Sürecinin Değerlendirmesi Yapıldı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Pandemi Tedbirleri Değer-lendirme Toplantısına Başkanlık etti. Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Video Konferans Yöntemiyle İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Alb. Ayhan Aygün ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Ner-giz katıldı.
Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Karadeniz Bölgesinde ve ülke-miz genelinde mutejen virüs sebebiyle vaka sayıları hızlı bir şekilde artmaktadır. Amasya da maalesef bu durumdan etki-lenmiştir. İlimiz genelinde gerek meydanlarda, caddelerde, gerekse tüm işletmelerde yoğun şekilde denetim faaliyetleri yürütülmektedir. Ancak yayılma daha çok ev ortamında, aile içinde gerçekleşmektedir. Bu nedenle halkımızın akraba ziyaretleri, komşuluk ilişkileri ve taziye ziyaretlerini bir süre daha uzaktan sürdürmeleri bu sürece olumlu katkı sağ-layacaktır.
Aşılamada ilimiz oldukça iyi bir noktadadır. Hedeflenen nüfusumuzu yüksek oranlarda aşılayarak, ülke genelinde ilk sıralarda yer alıyoruz. Okullarımızda her türlü hijyen tedbiri alınmakla birlikte, ailelerin çocuklarını bu konuda bilgilendirmeleri faydalı olacaktır.
Ayrıca mümkün olduğunca acil bir işimiz yoksa ilimizi ve bulunduğumuz ilçeyi terk etmeyelim, il dışına çıkmak zorun-daysak işimizi hallettikten sonra hemen ilimize geri dönelim. Yaklaşan Ramazan ayında da ailemizin dışında iftar programı yapmayalım.
Sevdiklerimizin sağlığı için biraz daha sabredelim ve bu süreci el birliğiyle olumlu bir şekilde sonuçlandıralım.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz tarafından salgının ilimizdeki seyrine ilişkin bilgilendirme yapıldı.
Toplantıda daha sonra katılımcılar çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunurken, Vali Mustafa Masatlı ilçe kay-makamları ve ilgili kurum yöneticilerine çeşitli talimatlar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.