Son Dakika

Vali Mustafa MASATLI’nın katılımıyla binlerce tohum toprakla buluştu

Vali Mustafa Masatlı Taşova ilçemize bağlı Dereli Köyünde Orman Bölge Müdürlü-ğümüzce gerçekleştirilen ‘Orman Gençleştirme’ çalış-maları kapsamında anaokulu öğrencileriyle binlerce to-humu toprakla buluşturdu.
Tohum ekme etkinliğinde ayrıca Taşova Kaymakamı Mustafa Berk Çelik, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öz-türk, İl Jandarma Komutanı Al-bay Ayhan Aygün, Orman Böl-ge Müdürü Halil Oflu, Amasya Orman İşletme Müdürü Uğur Tamer Çelik, Taşova Orman İşletme Müdürü Levent Morkan ve vatandaşlar yer aldı.Tohum ekimi öncesinde Taşova Orman İşletme Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve orman gençleştirme sürecini anlatan fotoğraflardan oluşan sergi gezilirken, Vali Mustafa Masatlı bölgede yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldı.
Vali Masatlı burada yaptığı açıklamada ormanların en büyük doğal zenginliklerimizden olduğunu ifade ederek şunları kaydetti: “Bugün 21 Hektar büyüklüğündeki bu alanda Akınoğlu Orman İşletme Şefliğimizce üretilen kayın tohumlarını toprakla buluşturacağız. Mevcut orman varlığımızı gençleştirmek ve gelecek kuşaklara ulaştırabilmek için yapılan bu çalışmalar oldukça önem taşımaktadır. Anaokulu öğrencisi yavrularımızla birlikte ekeceğimiz bu tohumlar onlarla birlikte büyüyecek ve doğal çevremizi daha da güzelleştirecektir.
Bu çalışmada emeği geçen Tarım ve Orman Bakanlığımız başta olmak üzere, Orman Bölge Müdürlüğümüze ve bağlı birimlerine teşekkür ediyorum.” Konuşmanın ardından Vali Mustafa Masatlı ve anaokulu öğrencileri tarafından zemin düzenlemesi yapılan 21 Hektarlık alana kayın tohumları ekildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı