Son Dakika

Vali Mustafa MASATLI’nın Yeşilay Haftası Mesajı

Vali Mustafa MASATLI’nın Yeşilay Haftası Mesajı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı 1-7 Mart Yeşilay Haftası dolasıyla bir mesaj yayımladı.
Günümüzde madde bağımlılığı tüm dün-yada önemli bir sorun haline gelmiştir. Birey-lerin, özellikle de çocuk ve gençlerimizin, kö-tü alışkanlıklardan uzak durması, sağlıklı ve mutlu bir toplum oluşturmak için oldukça önemlidir. Çünkü sağlıksız toplumların, hiçbir alanda başarılı olmaları mümkün değildir.
Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklar aile bağlarımızı da zayıflatmakta, sevgiyi yok etmekte, manevi değerlerimizden insanları uzaklaştırmaktadır. Ayrıca toplumda yıkıcı etkileri olan bu zararlı alışkanlıklar ülke ekonomisinde de büyük kayıplara neden ol-maktadır. Ayrıca tüm dünyayı etkileyen salgın sürecinde sigara ve alkol bağımlılığı bulu-nanların Covid19 Hastalığını daha ağır geçir-diği de, çeşitli bilimsel çalışmalarla ispat-lanmıştır.
Bilinçli ve sağlıklı bir nesil oluşturma yolunda, çocuklar ve gençlerimiz başta ol-mak üzere, tüm bireylerimizin bu zararlı mad-delere ulaşmasını önlemek, tüm toplumun görevidir. Sigara, alkol ve uyuşturucu kul-lanan kişinin; kendisine, ailesine ve çev-resine zarar verdiğini, el birliğiyle, önce çocuklardan başlayarak, gençlere ve top-lumun tüm kesimlerine anlatmak da hepi-mizin ortak sorumluluğudur. Bu düşüncelerle tüm halkımızı Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyor, madde bağımlılığından uzak, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı