Son Dakika

Vali Mustafa,‘Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir

Vali Mustafa,‘Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir

Amasya Valisi Mustafa Masatlı,“18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayım-ladı.
Milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahraman-lıklardan biri olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen, vatanını canı pa-hasına nasıl savunduğunu göstermesi bakı-mından tarihi bir öneme sahiptir.
Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, ‘Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hay-ret ve tebrik bir misaldir.
Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebe-lerini kazandıran bu yüksek ruhtur.’ sözlerin-de ifadesini bulan bu zafer, aynı zamanda Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin de ölümsüzlük anıtıdır.
Sadece geçmişimizin aziz bir hatırası ola-rak değil, geleceğe yürüyüşümüzün en güçlü ilham kaynaklarından biri olarak da Ça-nakkale Zaferi, milletimizin gönlünde son de-rece önemli bir yere sahiptir.
Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanak-kale Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Gününde, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını, Çanakkale Şehitlerini ve topraklarımızı kanlarıyla yoğu-ran tüm Şehitlerimizi minnet, şükran ve rah-metle anarken, Şehitlerimizin ailelerinin dev-letimize ve milletimize emanet olduğunu ve bu emanetlere daima sahip çıkılacağının bilinmesini istiyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı