GÜNCEL HABER

Vali Varol, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ile birlikte Ortak Kullanım Merkezi’ni ziyaret ederek inceleme gerçekleştirdi

Vali Varol, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ile birlikte Ortak Kullanım Merkezi’ni ziyaret ederek inceleme gerçekleştirdi

Vali Dr. Osman Varol, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve beraberindekilerle AB destekli proje kapsamında Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından hayata geçirilen ‘Amasya Ortak Kullanım Merkezi’ni ziyaret ederek inceleme gerçekleştirdi.

Merkezin faaliyetleriyle ilgili bilgiler veren Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, projelerine sağladıkları destekleri dolayısıyla Vali Varol ile Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger’e şükranlarını sundu.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti finansmanı ile desteklenen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sorumluluğunda ilerleyen Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin yararlanıcısı olduğu 2019 yılı Mart ayından itibaren Küçük Sanayi Sitesinde faaliyete başlayan 5.500.000 Euro bütçeli Amasya Mobilya ve Otomotiv sektöründe Ortak Kullanım Merkezi imkanı ve Küçük İşletmelere Danışmanlık Hizmeti sağlayacak kısaca ‘Amasya Ortak Kullanım Merkezi’ isimli proje ile Amasya il, ilçe ve çevre illerde vergi mükellefi olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan Mobilya ve Otomotiv Sektörlerindeki Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin(Esnafların)  kurulan bu merkezden atölye, eğitim ve danışmanlık hizmeti alarak rekabet edebilirliklerinin artırılması hedefleniyor.

Küçük ve Orta ölçekli işletmelerin atölye hizmetleri, eğitim ve danışmanlık hizmetleri ışığında pazarlarını genişletmek, rekabet güçlerini artırmak, değişen, gelişen İnovasyon ve Yüksek Teknolojiye sahip makinelerle Kaliteli Üretim yapabilmelerini sağlamak, zaman yönetimlerini verimli hale getirebilmelerini sağlamak, yine Küçük ve Orta Ölçekli İşletme Sahiplerine OKM faaliyetleri ile destekte bulunarak, Girişimci ruhlarına da dokunabilmek ve bu ruh ve bilinci daha da geliştirerek üst düzeylere taşıyabilmek merkezin en önemli amaçları arasında yer alıyor.

Merkezin kurulduğundan bugüne kadar işletmelere Mobilya, Otomotiv Atölyeleri Hizmeti ve yapılan araştırmalar, anketler ışığında Eğitim ve Danışmanlık hizmeti veriliyor. 1. kat Otomotiv Atölyesinde Ağır Araç Şasi Düzeltme Sistemi, Küçük Araç Şasi Düzeltme Sistemi, Fren Test Merkezi ve 2 adet indüksiyon ısıtıcısı cihazları ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere hizmet verilmektedir. 2. kat Mobilya Atölyesinde; Ebatlama (Kesme), Bantlama, CNC Çok İşlemci, Çoklu Delik Delme, Dilimleme, Presleme, Ekleme(Birleştirme),Kusur giderme, Kalibre Zımpara, Profil Sarma, Profil İşleme v.b. alanlarda Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere hizmet verilmektedir. 3. kat Yönetim, Eğitim ve Danışmanlık Biriminde ise; Genel Müdür, Muhasebe, Küçük İşletmeler Danışmanlığı, Toplantı Odaları, 1 adet 95 kişilik Konferans Salonu, Fuaye alanı, 2 adet 45’er kişilik Eğitim Salonu, 1adet 25 kişilik Bilişim Sınıfı ile hizmet sunuluyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı