Son Dakika

Vali Varol, ilimizdeki el sanatları ürünlerinin ‘Amesia’ markasıyla E-Ticaret yoluyla satışı kapsamında değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi

Vali Varol, ilimizdeki el sanatları ürünlerinin ‘Amesia’ markasıyla E-Ticaret yoluyla satışı kapsamında değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi

Vali Dr. Osman Varol, ilimizdeki Halk Eğitim Merkezlerinde kurslar aracılığıyla üretilen ilimize özgü el sanatları ürünlerinin ‘Amesia El Sanatları’ markasıyla E-Ticaret yoluyla satışına yönelik çalışmalar kapsamında değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Vali Varol, Merzifon ilçemizde ziyaret ettiği Amasya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nde proje kapsamındaki çalışmalar konusunda Birlik Başkanı Güner Arslan ve beraberindeki yetkililerden bilgi aldı.

İlimizdeki tüm halk eğitim merkezlerinde kurslar aracılığıyla bir yandan kültürel değerlerimizin gelecek nesillere aktarılması sağlanırken diğer yandan da kadınlarımızın istihdamıyla aile bütçelerine gelir getirmesi için ürünlerin pazarlanmasıyla ülke ekonomisine katkı sağlanması amaçlanıyor. Bu kapsamda Erhan-i Gümüş İşleme, Yassıçal Çuhası, Merzifon Dokuması ve iğne oyası gibi yöremizin kültürünü yansıtan çeşitli ürünler ‘Amesia El Sanatları’’ markası altında E-ticaret yoluyla tüketicilerin beğenisine sunulacak.

İlimizde önemli ölçüde el sanatları üretiminin gerçekleştirildiğine vurgu yapan Vali Varol, ürünleri pazarlayabilmenin yolunun markalaşmak ve ürün arz güvenliği olduğunu belirterek ‘Amesia’ markasının ilimiz açısından önemli bir marka olduğunu ifade etti.

Toplantıya Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale ile Belediye Başkanı Alp Kargı da katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı