Son Dakika

Vali Varol, Koronavirüs önlemleri çerçevesinde uygulama noktalarında polis ve sağlık ekiplerimizce gerçekleştirilen denetim faaliyetlerini inceledi

Vali Varol, Koronavirüs önlemleri çerçevesinde uygulama noktalarında polis ve sağlık ekiplerimizce gerçekleştirilen denetim faaliyetlerini inceledi

Vali Dr. Osman Varol, Koronavirüs önlemleri çerçevesinde ilimizin girişlerinde bulunan uygulama noktalarında durdurulan araçlarda seyahat eden vatandaşlarımıza yönelik polis ve sağlık ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen denetim faaliyetlerini inceledi.

Araçların, sürücülerinin ve seyahat edenlerin belgelerini inceleyen polis ekiplerimizce yolcu otobüslerinde ‘Şehirler Arası Otobüs Seyahat İzin Belgesi’ kontrolleri, ticari taksi ve benzeri araçların şehirlerarası toplu ulaşım aracı maksadıyla kullanılmasının yasak olması sebebiyle de bu gibi durumlara karşı denetimi yapılıyor.

Sağlık personellerimiz tarafından araçlardaki vatandaşlarımızın kontrolleri gerçekleştiriliyor. Virüs semptomları olması durumunda sağlık tesislerine yönlendirilmeleri sağlanıyor. Ayrıca vatandaşlarımıza salgının önlenmesine yönelik uyarıların yer aldığı bilgilendirici broşürlerde veriliyor. Seyahatin ardından ilimizde kalacaklara 14 gün evde kalma zorunlulukları tebliğ ediliyor.

İncelemede, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut ile İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz de yer aldı.

Lütfen unutmayalım! Alınan her önlem, yapılan tüm denetimler sadece halkımızın sağlığı içindir

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı