Son Dakika

Vali Varol, Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğümüz tarafından uygulanan ‘Engelsiz Düşler Güvenli Gülüşler Projesi’nin kapanış programına katıldı

Vali Varol, Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğümüz tarafından uygulanan ‘Engelsiz Düşler Güvenli Gülüşler Projesi’nin kapanış programına katıldı

Vali Dr. Osman Varol, Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğümüz tarafından uygulanan ‘Engelsiz Düşler Güvenli Gülüşler Projesi’nin kapanış programına katıldı.

Bahçelievler Kültür Merkezi’ndeki programa, Vali Varol’un yanı sıra Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Belediye Başkanı Alp Kargı, Merzifon POMEM Müdürü Süleyman Gül, İlçe Emniyet Müdür Vekili Yılmaz Polat, diğer yetkililer, öğrenciler, eğitimciler ve vatandaşlarımız katıldı.

İlçe Emniyet Müdür Vekili Yılmaz Polat, yaptığı konuşmada Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamındaki proje çerçevesinde Toplum Destekli Büro Amirliğinin Sevinç – Orhan Erzengin Özel Eğitim Meslek Okulu ile işbirliğiyle uygulanan proje kapsamında kurslar düzenlenerek il dışı geziler, şenlikler ve sinema etkinlikleri gerçekleştirildiğini belirtti.

Projede emeği geçen Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü personelini ve destek veren kuruluşların temsilcilerini tebrik eden Vali Varol, “Emniyet teşkilatımızın kendi çalışma alanlarının dışına çıkarak sosyal sorumluluk noktasında ortaya irade koymuş olması, böyle bir proje geliştirmiş olması bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir” dedi.

Engelli vatandaşlarımızın toplumda toplumun diğer fertleri gibi eşit bir birey olarak yaşamlarını sürdürmeleri, her türlü sosyal, sanatsal, sportif, kültürel imkana, ekonomik alanlarda istihdama erişimlerini sağlamak ve toplumun eşit birer ferdi olarak yaşamlarını sürdürebilmeleri için tüm olanakları sunmanın devletimizin görevi olduğunu ve bu anlamda son yıllarda özellikle gelinen noktanın yeterli olmamakla beraber gurur vesilesi olduğunu vurgulayan Vali Varol, “Bugün bir taraftan engelli vatandaşlarımıza, kardeşlerimize, vatandaşlarımıza sağlanan ekonomik imkanlar, sosyal imkanlar, eğitimle ilgili mekânsal eksikliklerin belirli noktaya kadar giderilmiş olması, eksikler olmakla birlikte onların rehabilitasyonu veya güzel vakit geçirebilmeleri için farklı kurumlarımızın yürüttüğü çeşitli programlar, aileleriyle beraber toplumsal yaşantının içerisinde, toplumsal yaşantının her türlü işlevinden, fonksiyonundan istifade edebilmelerini sağlayacak olanaklar sağlanması çok şükür ki mümkün olmuştur. Ama hiçbir şekilde yeterli değildir. İnsanlarımızın yaşam standardını yükseltmek için vargücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Engellerin bu kardeşlerimizin zihinlerinde ve uzuvlarında değil, onları eksik gören kalplerde olduğuna inanıyor, bu bilinci tüm topluma yaymak konusunda gayret göstermeye devam ediyoruz” şeklindeki sözlerini anımsatan Vali Varol, kamu hizmetlerinin gelişmesiyle engelli vatandaşlarımızı her ortam ile platforma bulunmaları ve kendilerini başarıyla temsil etmelerinden gurur duyduğunu belirterek “Engelli vatandaşlarımızın, kardeşlerimizin toplumun eşit birer ferdi, bireyi olarak yaşamaları için her türlü olanağı elbirliğiyle sağlamak zorundayız. Bunu yaşamımızın temeline koymak durumundayız” ifadelerini kullandı.

Programda öğrencilerin gösterileri büyük beğeni topladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı