Son Dakika

Vali;“Hayat Kimliğimle Kolay” Projesi Vatandaşlarımıza Büyük Kolaylık Sağlayacak

Vali;“Hayat Kimliğimle Kolay” Projesi Vatandaşlarımıza Büyük Kolaylık Sağlayacak

Vali Mustafa MASATLI “Hayat Kimliğinle Kolay “ projesinin ilk adımını oluşturan sürücü belgesi bilgilerinin T.C. Kimlik Kartına yüklenmesi işlemini yaptırdı. Vali, ehliyet bilgilerinin çipli kimlik kartları ile birleştirilmesi projesi kapsamında İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğünü ziyaret etti.
Burada gerçekleştirilen işlemlerin ardından Vali, İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Zehra ŞAHİNLER’den vatandaşlarımızın ehliyet bilgilerinin kimlik kartlarına aktarım konusunda nasıl bir planlama yapıldığı hakkında bilgi aldı. “Hayat Kimliğimle Kolay” Projesi Vatandaşlarımıza Büyük Kolaylık Sağlayacak Vali Mustafa MASATLI, hayata geçirilen projenin vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlayacağını vurgulayarak “ Geçmiş dönemden günümüze vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için Bakanlıklarımız tarafından sürekli olarak yenilikler yapılmakta ve pek çok proje hayata geçirilmektedir. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen “Hayat Kimliğimle Kolay” projesi de bunun en güzel örneklerinden bir tanesidir. Ehliyet bilgilerinin kimlik kartına aktarılması ile birlikte pek çok veriye aynı anda ulaşma imkanı elde etmiş olacağız.
Vatandaşlarımız proje kapsamında yeni nesil sürücü belgelerini, Alo 199 Çağrı Merkezi ve “randevu.nvi.gov.tr” web adresinden alınacak randevuyla Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerinden T.C. Kimlik Kartı’na aktarımını yapabileceklerdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı