Gündem

VALİLİKTEN ÜMİT ÖZDAĞ’IN ASILSIZ İDDİALARINA YANIT

Valilikten Ümit Özdağ’ın asılsız iddialarına cevap: “Mesnetsiz itham-larda bulunmuş-tur”Amasya Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Ümit Özdağ’ın Valimiz Masat-lı’ya ithafen, kendisine yönelik hakaret içeren söylemlerde bulunulduğu isnatları da tamamen gerçek dışı ve iftiradan ibarettir. Valimizin resmi bir kabulde ve özellikle de kadınlarımızın da bulun-duğu bir ortamda iddia edilen hakaret sözlerini kullanması mümkün değil-dir” denildi.
Amasya Valiliği, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, Taşova ilçe-sine bağlı Çambükü köyünde, jandarma güçleri-nin, köylülere saldırdığı ve köylü kadınları darbetti-ğine ilişkin iddialarının asılsız olduğunu açıkladı.
Valilikten yapılan açıklamada, “Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisindeki, yalan ve iftiraya dayalı basın toplantısı üzerine kamuoyunu doğru bilgilen-dirmek amacıyla açıklama yapılması ihtiyacı doğdu-ğu” ifade edildi.

“Ümit Özdağ yaptığı açıklamalarda Taşova ilçemiz Çambükü köyün-de, devletimizin jandarma güçleri ile köylülere saldırdığı ve köylü kadın-ların darbedildiğine ilişkin son derece mesnet-siz ve devlet birimleri ile güvenlik güçlerini karalama amacı taşıyan ithamlarda bulunmuştur” ifadesine yer verilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:”Özdağ ayrıca iddialarını daha da ileri seviyelere taşımış ve darbedilen kadınların Taşova Devlet Hastane-sine dahi kabul edilmediği iftirasına başvurmuştur. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın onayı ile kurulan Taşova Organize Sanayi Bölgesi mülkiyetinde bulunan ve geçmiş yıllarda 550 dekarı Çambükü köyü halkı tarafından işgal edilen ka-mu arazisinde, altyapı çalışmaları yapıldığı esnada Çambükü köyünde yaşayan ve çoğunluğu kadınlardan oluşan bir grup vatandaşımız, çalış-ma yapmak üzere bölgeye sevk edilen kamu kurum-larına ait iş makinelerini engellemişler, güvenlik güçlerine de mukavemette bulunmuşlardır. Buna karşın kolluk birimleri-mizce itidal içerisinde hareket edilmiş ve vatandaşlarımıza yönelik orantısız hiçbir müdahalede bulunulma-mıştır.
Çalışmalar esnasında halkımızı provoke eden ve güvenlik güçlerine mukavemette bulunan 9 erkek ile kadın jandarma personelimizi yaralayan 1 kadın olmak üzere, toplam 10 kişi savcılık talimatıyla gözaltına alınmış ve aynı gün içeri-sinde ifadeleri alınarak serbest bırakılmışlardır. Taşova Devlet Hastane-mize müracaatı kabul edilmeyen herhangi bir vatandaşımız da bulun-mamaktadır.”Özdağ’ın, Vali Mustafa Masatlı’nın “kendisine hakaret içeren söylemlerde bulunduğu” şeklindeki isnatlarının da “tamamen gerçek dışı ve iftiradan ibaret olduğu” vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:”Taşova Çambükü köyü kadın-larından oluşan bir heyet, 22 Ağustos 2022 günü saat 16.30 sıralarında Valilik makamında sayın Valimiz ile bir görüşme gerçekleştirmiş ve bu görüşme esnasında Özel Kalem Müdürlüğünde görevli biri bayan olmak üzere, 2 personel de hazır bulunmuştur.
Kadınları-mızdan oluşan heyete, OSB’nin önemi ve Taşova ile Amasya’mıza sağlayacağı katkılar noktasında bilgilendir-melerde bulunulmuş ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan, vatandaşlar valilik binasından ayrılmıştır. Sonuçta, devlet yönetimi ciddi bir iştir. Valimizin resmi bir kabulde ve özellikle de kadınlarımızın da bulunduğu bir ortamda iddia edilen hakaret sözlerini kullanması mümkün değildir. Ümit Özdağ’ın siyaset yapmak uğruna yalan ve iftiraya dayalı, güvenlik güçleri-mizi ve kamu görevlilerini yıpratmaya yönelik söyle-mlerine karşı Valiliğimiz gerekli hukuki işlemleri başlatacaktır.”Ne olmuştu?Özdağ, Amasya Valisinin kendisi için “Ben de zaten o şerefsizden hiç hoşlanmam” dediğini iddia etmişti.
Özdağ, “Şundan eminim. Mustafa Masatlı bu basın toplantısı üze-rine bir açıklama yaparak “Ben böyle bir ifade kullan-madım” diyecek.
Ben Mustafa Masatlı’ya değil, olayın şahidi 4 köylü kadına inanıyorum.” diye eklemişti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.