Gündem

Vatanımızın Bekası İçin Şehadete Yürüyen Kahramanlarımızı Minnet ve Rahmetle Anıyoruz

Vatanımızın Bekası İçin Şehadete Yürüyen Kahramanlarımızı Minnet ve Rahmetle Anıyoruz

Amasya Valisi Mustafa Masatlı 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 106. Yıl-dönümü kapsamında Amasya Şehitliğinde düzenlenen Anma Törenine katıldı. Törende Şehit yakınları ve Gazilerin yanı sıra Garnizon Komutanı Alb. Mehmet Atlı, Bele-diyeBaşkan Vekili Hasan Şahin, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Baro Başkanı A. Melik Derindere, protokol üyeleri ve vatandaşlar yer aldı.
Törende ilk olarak Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Şehitlikte yer alan anıta konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından ise Vali Mustafa Masatlı Şehitlik Özel Defterine duygu ve düşüncelerini yazdı. Valisi Şehitlik Özel Defterine yazdığı satırlarda şu ifadelere yer verdi: “Aziz Şehitlerimiz, Türk tarihinin dönüm noktalarından olan ve bağımsızlık savaşımızın temellerinin atıldığı Çanakkale Zaferini kutlamak ve vatanımız uğruna canlarını hiçe sayarak göğsünü düşmana siper eden Şehitlerimizi anmak için huzurunuzdayız.
Sizlerin kanlarıyla yazdığı bu kahramanlık destanı, Milletimizin asla bağımsızlığını kay-betmeyeceğinin en büyük ispatı olmuştur. Ecdadımızın manevi mirasının yılmaz bekçi-leri olarak, ezelden ebede bağımsızlığımız ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna biz-ler de, her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız.
Emin olunuz ki, hatıranız ilelebet yaşatıl-acak, Devletimize ve Milletimize emanet olan ailelerinizin daima yanında olunacaktır. Bu düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kuru-cusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanın bölünmezliği ve Milletimizin ba-ğımsızlığı uğruna Hakka yürüyen Şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruh-larınız şad olsun.”
Program kapsamında daha sonra Kuran-ı Kerim Tilaveti yapılarak, dualar edildi, Şehit-lerimizin mezarlarına karanfil bırakıldı.
Vali Mustafa Masatlı törenin sonunda Şehitlikte yer alan Şehit ailelerine bir kez daha taziyelerini iletti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı