Son Dakika

VEFA Komisyonu 894 vatandaşın ihtiyacını karşıladı

VEFA Komisyonu 894 vatandaşın ihtiyacını karşıladı

Suluova Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz başkanlığında kurulan VEFA Sosyal Destek Grubu, dışarı çıkamayan yaşlıların gıda, ilaç ve tüm ihtiyaçlarını temin ederek evlerine kadar götürüyor.

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üstü kimsesiz, yardıma muhtaç ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları ilçemizde oluşturulan “Suluova VEFA Sosyal Destek Grubu” ekipleri tarafından karşılanıyor.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

22 Mart 2020 tarihinde İlçemiz Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz başkanlığında kurulan ve Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Belediye Başkanlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kızılay İlçe Temsilciliğinin katkılarıyla faaliyetlerine başlayan Suluova VEFA Sosyal Destek Grubu ilk gün talep gelmeksizin ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen 143 aileye gıda kolisi yardımında bulundu.

Ardından çalışmalarını organize şeklinde hızlandıran Suluova VEFA Sosyal Destek Grubuna kurulduğundan bugüne kadar ki 1 aylık süre içerisinde ilçemiz genelinden toplamda 1.236 müracaat yapılırken, bu başvurulardan talepleri olumlu karşılanan 894 vatandaşımızın ihtiyaçları karşılandı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Vatandaşlardan gelen siparişleri temin eden VEFA Grubu personelleri daha sonra araçlarla bizzat ikametlerine kadar götürerek teslim edip mağduriyetleri giderildi.

Suluova VEFA Sosyal Destek Grubu tarafından bugüne kadar 312 kişinin maaş, 355 kişinin gıda, 59 kişinin ilaç ve 168 kişinin de temizlik malzemesi ihtiyacı karşılanırken Toplamda ise yapılan 1.236 müracaattan başvuru talepleri olumlu karşılanan 894 vatandaşımızın ihtiyaçları karşılanmış oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı