GÜNCEL HABER

Vezirköprü Orman İşletme Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Vezirköprü Orman İşletme Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Oksijen kaynağı olan ormanları korumak ve yeni orman sahaları oluşturmak için faali-yetlerini yürüten Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü doğada aç kalan sahipsiz sokak hayvanlarını unutmadı.
Ormancılık faaliyetleri yürütülürken Vezirköprü- Durağan yol güzergahındaki orman içlerinde ve yol kenarlarında görülen sahipsiz köpeklerin yoğun olarak yaşadıklarının tes-piti sonrasında bu bölgelerde yaşayan hayvanların beslenmelerine yardımcı olmak için yiyecek takviyesi yapıldı.
İşletme Müdürü Meryem Burçin Irmak tarafından organize edilen sokak hayvanlarını besleme etkinliği Bölgede yürütülen ormancılık çalışmalarının denetimlerini yapan Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu ve İşletme Pazarlama Şube Müdürü Hasan Kemal Yayla katılımıyla gerçekleştirildi.
“Pandemi ve kış sokak hayvanlarının yaşamlarını daha da zorlaştırdı.
Pandemi dolayısıyla sokağa çıkma yasakları, Lokantaların kapalı olması sokak hay-vanlarının yiyecek bulmasını ve yaşamlarını sürdürmelerini olumsuz etkiledi.
Bölge Müdürümüz Halil Oflu;
Ekosisteme çok büyük önem veriyoruz. Ormanlar; Kurda, kuşa, çiçeğe böceğe ve için-de yaşayan binlerce canlıya ev sahipliği yapıyor ve etkileşim halinde ekosistemi oluş-turuyorlar.Ormanları yalnızca ağaç olarak değil, içinde yaşayan tüm canlılarla birlikte bir bütün olarak düşünüyoruz.
Ağır kış şartlarında ormandaki vahşi hayvanların ve kuşların aç kalmaması için çalış-malar yapıyor, yoğunluk olan yerlere gıda ve yem bırakıyoruz.
Bu sirkülasyonu sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dedi.
İşletme Müdürü Meryem Burçin Irmak ise ; Ormancılık faaliyetlerimiz kar kış demeden devam ediyor. Faaliyetlerimizi sürdürürken bu bölgede sahipsiz köpekler olduğunu gör-dük ve yoğun olarak bu bölgede yaşadıklarını tespit ettik. Çalışma bölgemize giderken de bu bölgelere gıda takviyesi yaparak yaşamlarını sürdürmeleri için sokak köpeklerine yardımcı olmak istedik. Bu konudaki çalışmalarımız devam edecek. dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı