Gündem

YAĞMUR BEREKETİ ETKİSİNİ SÜRDÜRMEYE DEVAM EDİYOR

YAĞMUR BEREKETİ ETKİSİNİ SÜRDÜRMEYE DEVAM EDİYOR

Meteoroloji Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahmin raporunda Amasyalıları 17 Haziran 2021 Perşembe günü (bugün) kuvvetli sağanak yağışlı bir havanın beklediği bildirildi.
Meteoroloji Müdürlüğü, haftalık hava tahmin raporunu açıkladı. Rapora göre Amasyada bu hafta içi haftada 2 gün yağmur, 4 gün güneş var. Rapora göre bu hafta güneşli havayla başlayıp yağmurlu havayla devam edecek.
Perşembe günü çoğunlukla yağmurlu gececek. Yağmur, cuma günüde devam edecek. sonrasında ise 2 gün güneş var.
Amasya’da Haziran ayı hiç yaz gibi geçmiyor. Kimi gün yağışlı, kimi gün açık, kimi gün serin geçen bu ayın bu haftasında da kararsızlıkta sürecek. Hava sıcaklığı bu hafta en yüksek pazar günü 27 derece olacak. Hafta sonuna kadar etkili olmaya devam eden yağışın etkili olması bekleniyor.
Uzun zamandır yağmura hasret kalan Amasya’da etkili olmaya başlayan sağanak yağışın ve özellikle çiftçinin dört gözle beklediği yağmurun devam etmesi herkesin yüzünü güldürmeye devam ediyor.
Bugün yer yer sağanak yağışlı olacak. Hava sıcaklığı 24 derece olması tahmin ediliyor. Yarın çoğunlukla güneşli olacak. Hava sıcaklığı 24 derece. Cuma günü zaman zaman yağmur ve çisenti olması bekleniyor.. Hava sıcaklığı 23 derece. Cumartesi ve pazar günü bol güneşli olması beklenirken hava sıcaklığı 25 ve 27 derece olması bekleniyor.
Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, değişen hava sıcaklıklarına karşı vatandaşların dolu ve yağış etkisinde dikkatli ve tedbirli olmaları hususunda uyardı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.