GündemValilik

YAŞLILARIMIZ TOPLUMUN BEREKET KAYNAĞI’ VE ‘ULU ÇINARLARI’

Amasya Valisi Mustafa Masatlı,1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Mesajı yayımladı.
Vali Masatlı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Yaşlılarımız, geçmiş ile bugün arasında köprü kuran, kültürü-müzü ve değerlerimizi yarın-lara taşımamızı sağlayan, en kıymetli değerlerimizdir.”dedi
Bu özel dönemde yaşlıları-mıza hürmet, sevgi ve hizmette kusur etmememiz medeniyeti-mizin gereğidir. Bizler yaşlı-larımızı, içerisinde yaşadığımız toplumun ‘Bereket Kaynağı’ ve ‘Ulu Çınarları’ olarak görürüz.
Zira Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) ‘Yanında ana babası, ya da onlardan biri yaşlanıp da, gerekeni yaparak cennete gire-meyen kimsenin burnu sürtül-sün!’ diyerek, büyüklerimize karşı sorumluluğumuzu hatırlatmış, Anadolu’nun Gönül Sultanlarından Şeyh Edebali de ‘Ananı, atanı say; bereket büyüklerle beraberdir.’ demiştir. Bizleri yetiştiren, ko-ruyup kollayan değerli büyük-lerimizin ihtiyaç duydukları bu dönemde, yaşama sevinçlerini kaybetmeden, sağlıkla huzur içinde yaşamalarına katkı sağlamak, hak ettikleri saygı ve sevgiyi eksiksiz bir biçimde göstererek gönüllerini hoşnut tutmak, hayatlarını kolaylaş-tırmak hepimizin öncelikli görevlerinden biridir.
Bu duygu ve düşüncelerle toplumumuzu bugünlere ulaş-tıran Ulu Çınarlarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, kendilerine sağlık ve huzur dolu ömürler dileyerek, hürmetle ellerinden öpüyo-rum.”ifadelerine yer verdi.
Amasya Valiliği

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.