Gündem

Yaşlıların siparişlerini evlerine Zabıta teslim ediyor

Yaşlıların siparişlerini evlerine Zabıta teslim ediyor

Suluova’da sokağa çıkması yasaklanan 65 yaş ve üstü kişilerin temel malzeme ihtiyaçlarını ilçe merkezinde Polis ve Zabıta, köylerde ise Jandarma karşılıyor.

112 Hattından Suluova Vefa Sosyal Destek Grubu birimini arayan vatandaşların evine giden Belediye Zabıta ekipleri, aldıkları siparişleri marketlere giderek tedarik ediyor. Ekipler aynı zamanda hasta vatandaşların ilaçlarını da eczanelerden alarak yardımına koştu.

Yeni tip korona virüs salgınının yayılmasının önlenmesi amacıyla alınan tedbirler kapsamında 65 yaş ve üstü kişilerin sokağa çıkması yasaklanmasının ardından evlerine kapanan yaşlıların market alışverişini ilçemizde oluşturulan “Suluova Vefa Sosyal Destek Grubu” tarafından görevlendirilen Belediye Zabıta ekipleri yapıyor.

Sokağa çıkması yasaklanan ilçemizdeki yüzlerce yaşlı vatandaşlarımız, sokağa çıkmak yerine “Alo 112” hattını arayarak market ihtiyaçlarını Suluova Vefa Sosyal Destek Grubu komisyonuna iletti.

Bu vatandaşların siparişlerini markete giden Zabıta ekipleri temin ederek ikametlerine kadar araçla götürüp teslim etti. Görevlilerden siparişlerini teslim alan yaşlılar ise hizmet ve yardımlar için memnuniyetlerini belirtip yetkililere teşekkür etti.

Zabıta ekiplerimiz bir taraftan, 65 yaş ve üstü vatandaşları dışarı çıkmamaları hususunda uyarılarda bulunurken, diğer taraftan da, “Alo 112” hattına gelen siparişleri temin edip yaşlılara ulaştırıyor.

Bu hizmetlerin yasaklar kalkana kadar devam edeceği bildirilirken “Alo 112” hattına gelen çağrıların cevaplandırılması ve gerekli hizmetlerin üretilmesi için ihtiyaç duyulacak sayıda başta kolluk birimleri olmak üzere yeteri kadar kamu görevlisi/ekip ve araç görev alıyor.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü, çocuk ve açık hava

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı