Son Dakika

Yaz Kur’an Kursları Açılış Programı Yapıldı

Yaz Kur’an Kursları Açılış Programı Yapıldı

Amasya İl Müftüsü Durmuş AYVAZ, Fatih Camii ve Akşemseddin Cami’inde düzenlenen 2021 yılı Yaz Kur’an Kursları açılış programlarına katıldı.
Programda konuşan İl Müftümüz Durmuş AYVAZ, pan-demi tedbirlerinden dolayı ara verilen yaz Kur’an kursla-rının açılışının sevinç ve heyecanını yaşadıklarını belir-terek, “Yaz Kur’an kurslarımız çocuklarımızın tatil döne-mini değerlendirebileceği en iyi imkandır. Çocuklarımızın karakter gelişimi, özellikle görerek ve uygulayarak öğren-me açısından önemli bir fırsattır” dedi.
İl Müftüsü, bu kurslarda çocukların temel dini bilgileri, ibadetleri ve ahlaki değerleri öğreneceğini belirterek, “Yavrularımız burada, Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim ile tanışacaklar, onu okumayı öğrenecekler ve tertemiz kalple-rini Kur’an ile koruyacaklar.
Yaz Kur’an kurslarında çocukların, camiyle, mihrapla, cemaatle, imamla, müezzinle tanışacaklarını; birliği, bera-berliği, yardımlaşmayı, kardeşliği, saygıyı, sevgiyi, dürüst-lüğü, paylaşma ve dayanışma ahlakını yaşayacaklarını” ifade etti.
Program sonrası çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.
Programlara İl Müftü Yardımcısı Emine UYSAL, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Seyhan ELMACI, Vaiz Gülseren ŞEKER, cami görevlileri, Kur’an Kursu Öğreti-cileri ve öğrenciler katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.