Gündem

YAZ KUR’AN KURSLARI EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Amasya İl Müftülüğü tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları kap-samında İmam Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an kursu öğreticilerine yönelik seminer düzen-lendi.

Seminerde, Amasya Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alanında uzman kişilerce “Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları”, “Sınıf Yönetimi”, “Çocuk ve Gençlerle İletişim” ve “Din Öğretiminde Yöntem ve Teknikler” başlıklarında sunumlar yapıldı.
Saraydüzü Kışla Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, Müftü Yardımcısı Berrin Çelebi, Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Seyhan Elmacı, Din Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri katıldı.
Seminerde konuşan Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, “ Sağlıklı bilgi; sağlıklı nesil ve güvenli bir gelecek sağlayacaktır. Hedef Kur’an ve Peygamber ahlakını yakalamaktır. Çocuklarımızın dinimizi öğrenmesi hususunda başlıca sorumluluk bizlerindir. Pratik olarak gündelik hayata taşınabilecek bilgiler verelim ve çocuklarımıza camiyi ve Kur’an Kurslarını sevdirelim. Sevdirelim ki çocuklarımızın sizinle, camiyle, Allah’la (cc) Peygamberle (sav) arasında sevgi bağları oluşsun.
Bu vesileyle siz hocalarımıza kolaylıklar diler, 2022 yılı Yaz Kur’an Kursu döne-minin hayırlı olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ederim.” dedi. Yaz Kur’an Kursları 27 Haziran – 26 Ağustos tarihleri arasında 8 hafta süre ile devam edecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.