Son Dakika

Yaz Kur’an kursları kapanış programı ve temel dini bilgiler yarışması ödül töreni, Vali Varol’un katılımıyla gerçekleştirildi

Yaz Kur'an kursları kapanış programı ve temel dini bilgiler yarışması ödül töreni, Vali Varol’un katılımıyla gerçekleştirildi

İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ‘Camiler Çocuk Dolsun Ahlâkı Kur’an Olsun’ temalı Yaz Kur’an kursları kapanış programı ve Temel dini bilgiler yarışması ödül töreni, Vali Dr. Osman Varol’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Belediye Kültür Merkezinde saygı duruşu, İstiklal Marşımızın seslendirilmesi ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa, Vali Varol’un yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, protokol üyeleri, vatandaşlarımız ve eğitim alan çocuklarımız katıldı.

Yaklaşık 2 ay süren Yaz Kur’an kurslarında ilimiz genelinde 7-14 yaş arası 13500 çocuğumuzun başta İslam dinimizin temel bilgileri olmak üzere çeşitli konularda eğitim aldığını belirten İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, ayrıca minik kalplerine Allah ve Peygamber sevgisin aşılamaya çalışıldığını bunun yanı sıra da sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlendiğini söyledi.

Çocuklarımızın eğitimlerini çok önemli bulduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı da, “Çocuklarımıza, gençlerimize sahip çıkmamız lazım. Bir şehri güzelliği, bir medeniyetin güzelliği o insanların edep ve adabıyla, ilim ve irfanıyla ilgilidir” dedi.

Ülkemizde vatandaşlarımızın din eğitimi alanında çok yüksek bir bilinç düzeyine sahip olduğunu ve devletimizin de bu alanda her türlü imkanı sağladığını belirten Vali Varol, Diyanet işleri Başkanlığı’nın büyük bir ilim ve irfan ordusuyla vatandaşlarımıza dini alanda gerekli her türlü hizmeti vermek için gayret gösterdiğine işaret ederek çocuklarımızın eğitimlerinde emeği geçen hocalarını tebrik etti.

Çocukların yetişirken iki şeyi iyi öğrenmeleri gerektiğini vurgulayan Vali Varol da, “Birisi bizim toplumumuzun yaşam tarzımızın temelinde yer alan geleneklerimiz, töremiz, diğeri de inancımız ve dinimiz. Bir toplumun varlığını sürdürebilmesi, varlığını geleceğe taşıyabilmesi, özelliklerini koruyabilmesi ve var olmaya devam edebilmesi için bunları gerçekten çok iyi öğrenmesi ve gençlerine bunları öğreterek gelecek kuşaklara taşıması çok elzem bir konudur” diye konuştu.

Kur’an kursu öğrencilerinin ilahiler seslendirip, tiyatro sahnelediği programın sonunda temel dini bilgiler yarışmasında dereceye giren çocuklarımıza ödülleri Vali Varol ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı