Son Dakika

Yaz Kur’an Kursu Öğrencilerine Sağlık Eğitimi Verildi.

Yaz Kur’an Kursu Öğrencilerine Sağlık Eğitimi Verildi.

Suluova İlçe Müftülüğü tarafından açılan Yaz Kur’an Kurslarında eğitim gören 7-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik, İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından “Sağlıklı Nesiller Etkinliği” çerçevesinde, sağlık eğitimi verildi.

Yeni Mahalle Hacı Mustafa Caminde devam etmekte olan Yaz Kur’an Kurslarını ziyaret eden İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Somuncu, ilçe genelindeki camilerinde düzenlenen Yaz Kur’an Kursu’na katılan 7-12 yaş grubu çocuklara yönelik ”Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Su Tüketimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen Kuralları” gibi konularında farkındalığın artırılması amacıyla etkinlikler düzenlediklerini belirtti.

Etkinliği, Sağlık Bakanlığının “Yaz Kur’an Kursları Sağlıklı Nesiller” projesi çerçevesinde düzenlediklerini ifade eden Dr. Mehmet Somuncu, Yaz Kur’an Kurslarında eğitim gören çocuklara yönelik, hareketli yaşam ve sağlıklı beslenme, el yıkama, sağlık sözcüğü broşürü ve okul çocuklarının doğru beslenmeleri, sağlık okuryazarlığının arttırılması konuları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu ve broşürler dağıttı.

Çocuklara aile hekimlerine başvurarak boy ve kilo takiplerini de yaptırmalarını isteyen Dr. Mehmet Somuncu, Yeterli ve dengeli beslenerek obeziteden korunmalarını ve spor yapmalarını tavsiye etti. Ayrıca kahvaltı alışkanlığı, düzenli ve sağlıklı beslenmelerini, tv, tablet ve cep telefonlarından uzak durmalarını, doğru el yıkama ve diş fırçalama teknikleri hakkında açıklamalar da bulundu.

Tüm Yaz Kur’an Kurslarında eğitim gören 7-12 yaş aralığındaki çocuklara ulaşarak bu konular hakkında bilgilendirmelerde bulunup ve farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını belirten Dr. Mehmet Somuncu, hedeflerinin çocukların sağlıklı beslenmeleri ve sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunmak olduğunu kaydetti.

Bilgilendirmelerin ardından Dr. Mehmet Somuncu ile sağlık görevlileri öğrencilere diş fırçası, diş macunu ve kalemlik hediye ederek bilgilendirici broşürler dağıttı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı