Son Dakika

Yaz Temel Eğitimi, Açılış Töreni Yapıldı

Yaz Temel Eğitimi, Açılış Töreni Yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokolle birlikte yürü-tülen, öğrencilerin sene kaybı yaşamadan hafızlık eğiti-mi alması için, örgün eğitimle birlikte hafızlık projesi yaz eğitimi açılış töreni Hattat Hamdullah Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulu Konferans salonunda ya-pıldı.
Hattat Hamdullah Hafızlık Proje İmam Hatip Orta-okulu yaz temel eğitimi açılış törenine İl Müftümüz Durmuş AYVAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN, İl Müftü Yardımcımız Emine UYSAL, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Seyhan ELMACI, Okul Müdürü Bilal BAYSAL, Kur’an Kursu Öğreticileri, öğrenciler ve velileri katıldı.
Programda konuşan İl Müftümüz Durmuş AYVAZ, hafızlığın önemine vurgu yaparak proje kapsamında eği-tim alacak öğrencilerimizin ve velilerinin çok şanslı olduğunu belirtti.
Amasya İl Müftüsü Ayvaz konuşmalarında “Hafızlara toplumumuzun verdiği değer, Diyanet İşleri Başkanlığımızın hafızalarımıza ve hafızlık müessesesine sahip çıkması her geçen gün hafızlarımızın sayısının artmasına vesile olmaktadır. İl Müftülüğü olarak Kur’an Kurslarımızın eksiklerinin giderilmesi, daha iyi şart-larda eğitim ve öğretim vermesi adına gerekli ihtimam gösterilmektedir. Hafızlığa çalışan öğrencilerimizin yanında olduğumuzu her zaman ifade ediyoruz. Hafızlık yapan öğrencilerimize başarılar diliyorum. Yüce Allah’tan zihin açıklığı temenni ediyorum.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.