Yazarlar

YENİ BİR ACI!

Milletimizi üzen yeni bir facia gündemimize geldi. Bartın/Amasra bölgesi kömür madeni ocağında yaşanan çökme acı ile beraberinde soruları da birlikte getirdi.
Bu göçük ilk defa olmuyordu, çok defalar yaşandı. Maden ocağı çökmeleri önceleri nasıl çöktü ise bu sefer de aynı şekilde çöktü. Her çökmenin ortaya getirdiği sonuç da aynı oldu. Yani acı ve gözyaşı.
Yetkilileri dinlersek her şey düzenli gözüküyor. Anlatılanla, sonuç ne yazık ki örtüşmüyor. Yetkililerin bu TGRT haberde yayınlanan bilgileri dinlemiş olsalar. Orada anlatıldığına göre İngiltere menşeli çok güçlü bir maden ocağı işletmesinin çalışmaları, maden ocağı hakkında bilgilendirmesi mutlak surette okunması gerekir. 154 yıllık mazisi olan işletmenin maden ocağından nasıl maden kömürü çıkardığı ile bizdeki çalışmanın nasıl olduğu anlatılıyor. Aradaki fark herkes tarafından anlaşılır. İlaveten Sayıştay raporu da ilgi çekici.
Yetkililer de açıklamalarında, yapılanların yerinde olduğunu söyledikten sonra hadiseyi dini kavramlara yaslıyorlar. Teselli olarak mı algılasak, ihmalkârlık olarak mı algılasak karar veremiyoruz. Dilek ve temenni olarak, hayatını kaybedenlere biz de Allah rahmet eylesin, yaralılara geçmiş olsun, ailelerine yakınlarına sabr-ı cemil duasındayız. Allah böyle bir acı silsilesinin devam etmemesi için bizlere güç-kuvvet, sabır ihsan etsin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı