Gündem

YENİ KUŞAKLARIN YETİŞTİRİLMESİNDE, ANNELER KADAR BABALARA DA SORUMLULUK YÜKLENMİŞTİR

AK Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Av. Galip Uzun’un “BABALAR GÜNÜ” Kutlama Mesajı yayımladı.
Başkan Uzun mesajında şunları belirtti: Sağlıklı bir toplumun oluşturulması ve yeni kuşakların yetiştirilmesinde, anneler kadar babalara da sorumluluk yüklenmiştir.

Milletimizin en önemli hasletlerinden biri de sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma gibi üstün değerlere dayanan güçlü aile yapısıdır. Şüphesiz bu güçlü yapının temel direklerinden biri de ailelerimizle birlikte babalarımızdır.
Her babanın gayesi ve beklentisi; evlatlarını insanlığa, vatanına, milletine faydalı bireyler olarak yetiştirmek, hak ettikleri sevgi, saygı ve vefa hasletlerini görme arzusudur. Bu minvalde haklı beklentiyi karşılayabilmek için var gücümüzle çalışmalı, onların bizlerle gurur duymalarını sağlamalıyız. Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, hayırlı evlatlar olmak, babalarımız için en büyük armağandır.
Bu duygu ve düşüncelerle; başta büyük bir emekle yetiştirdikleri değerli evlatlarını vatanımızın bekası için feda eden aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin babaları olmak üzere, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen bütün imkânlarını ailesi için seferber eden tüm babaların “Babalar Günü’nü” kutluyor kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu bir hayat diliyorum.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.