Son Dakika

Yeşilay “Kitap Kahve” projesiyle destek aldı

Yeşilay “Kitap Kahve” projesiyle destek aldı

Yeşilay Amasya Şubesi, “Kitap Kahve” projesiyle T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Prog-ramı’na seçildi. Teknoloji bağımlılığına maruz kalan genç-lerin kişisel ve sosyal gelişimlerinin artırılmasını amaç-layan proje, bağımlılıkla mücadeleye sağlayacağı katkıyla di-ğer projeler arasında öne çıkarak başarı elde etti.
Projenin hibe desteği almasından büyük mutluluk duy-duklarını belirten Yeşilay Amasya Şube Başkanı Yusuf Ulu-dağ şunları söyledi:
“Bağımlılıklarla mücadelede özellikle gençlere ulaşmak, onların bağımlılıklardan uzak ve sağlıklı bir yaşam için doğ-ru alışkanlıkları kazanmalarını sağlamak bizim için büyük önem taşıyor. Yeşilay da bu konuda pek çok değerli faaliyet ve farkındalık çalışmaları gerçekleştiriyor ve şubelerini de yeni projeler geliştirmeleri için sürekli teşvik ediyor. Bu kapsamda biz de “Kitap Kahve” projesini tasarladık. Bu projeyle Amasya‘da yaşayan ve risk altında olan ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki 100 kız ve 100 erkek çocuk için kitap okuma, kişisel, sosyal ve sportif faaliyetler düzen-liyoruz. Böylece onların kişisel ve sosyal gelişimlerini des-tekliyoruz. Heyecanla hazırladığımız projenin hibe alma-sından ve projemizi hayata geçirecek olmaktan dolayı çok mutluyuz.”
Proje kapsamında pek çok faaliyet gerçekleşecek
Yeşilay Amasya Şubesi, “Kitap Kahve” projesi kap-samında çeşitli faaliyetler hayata geçirmeyi planlıyor. Bu kapsamda gençlerin kişisel gelişim ve sosyal uyumunu artırmaya yönelik beceri geliştirme eğitimleri, sosyal ve sportif aktiviteler, 100 kız ve 100 erkek çocuk için kitap oku-ma programı ve Amasya’nın tarihi mekânlarının görülmesi için gezi düzenlenecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı