Son Dakika

YEŞİLAY’DAN GAZETEMİZE ZİYARET

Yeşilay Amasya Şube Başkanı Selim Türkmen ve Personellerinden gazetemize ziyarette bulundular.
Şube Personeli Ülkü Zuhal Gülsoy, gönüllüler Murat Çelik, Halil Ermiş ve Filiz Uluçınar’da bulundu.
Gazetemiz sahibi Yazı İşleri Müdürü İsmet Çağatay OLGUN ile sohbet eden Şube Başkanı Türkmen Yeşilay’ın faaliyetleri hakkında bil-giler verdi.
Yeşilay Amasya Şube Başkanı Selim Türkmen konuş-masında şu ifa-delere yer verdi; Yeşilay, sigara, alkol,madde,kumar ve teknoloji bağımlılığı gibi alışkan-lıklar ile mücadele eden ve bütün zararlı alışkanlıklardan halkın ve bilhassa gençlerin korunması için yaptığı çalış-malarla kamuya hizmet veren bu sebeple de “Kamuya Yararlı Cemiyetler” arasında yer alan bir Sivil Toplum kuruluşudur.1920 yılında kurulmuş ve 101 yıldır aralıksız hizmet vermektedir.İyiliğin Sağlığın Peşinde sloganı ile çalışmalarını yürütmektedir.
Türkiye geneli 120 Yeşilay Şubesi 105 Yeşilay Danışmanlık Merkezi (Yedam ) 60 bine yakın gönüllüsü İlimizde,ülkemizde hatta 81 Ülkedeki şubeleri ile gençlere ulaşmaya devam ediyor.
Yeşilay Amasya Şubesi olarak bizlerde yeni dönemde sahada daha aktif olan,gençlerin hayatlarına pozitif anlamda dokunan,her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak tutan,sağlıklı yaşayan,spor yapan sanat,kültür,-hobi,kitap okuma ve eğitim faaliyet-leri ile ilgilenen milli ve manevi de-ğerlerine bağlı gençlerin yetişmesi için çalışmalarımıza hız kazandırdık.
Amasyamızda tüm kamu kurum,sivil toplum kuruluşları ve yerel paydaşlarımızla işbirliği yapmayı önemsiyor ve hedefliyoruz.
Yeşilay Amasya Şubesi olarak ya-kın dönemde yapacağımız faaliyet-lerimizi ve projelerimizi ise ;Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Eğitimleri Yeşilay Elçileri Projesi,Kitap Kahve Projesi,Okullarda Bağımlılıklar Mücadele Eğitimleri,Yedam (Yeşilay Danışmanlık Merkezi )Hizmet-leri,Üniversitemizde Genç Yeşilay çalışmalarımız ile sahada daha aktif görünür Yeşilay olarak çalışmaları-mızı be projelerimizi sürdüreceğiz.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.