Gündem

“YEŞİLIRMAK NEHRİ YEŞİL AKACAK”

VİDEOLU HABER

Amasya Belediyesi ve Amasya Valiliği öncülüğünde başlayan ve Türkiye’de model bir çalışma olan Yeşilırmak nehrinin temizlenmesi için hazırlanan ıs-lah ve rekreasyon projesi kap-samında, şehir içi ırmak hattı te-mizleniyor. Projenin tamamlan-ması ile şehrin simgesi Yeşilırmak’ın yemyeşil akması hedefleniyor.
Amasya Belediyesi ve Devlet Su İşleri personellerinin işbirliği içinde çalıştığı proje kapsamında iş makineleriyle temizlik hız kesmeden devam ediyor. Yeşilırmak’ın geçtiği yerlere hayat katan, güzelleştiren ve önemli bir su kaynağı olduğunu söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları kaydetti; “Bir hayalimizin daha gerçekleşmesinin mutlulu-ğunu hep beraber yaşıyoruz. Bu şehrin görseline güzellik ve huzur vermek için akan tek ırmak Yeşilırmak’tır diye değerlen-dirdiğim malumunuz ve Yeşilırmağımızın yemyeşil aka-cağı günler çok yakın.
Personellerimiz tarafından temizliğine hız kesmeden devam ediliyor. Irmağımızın yan kısımlarına rekreasyon alanı yapıyoruz ve yükselti ekleyerek ırmağın yapısını bozmadan kanal içerisine alıyoruz.
Oturma ve yürüyüş alanları ile dört dörtlük ve tertemiz bir projeye imza attığımız düşüncesi içerisindeyim.
Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, Amasya’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Verdiğimiz sözü tutmanın onurunu ve guru-runu yaşıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi, bizim sözümüz senettir.”

Video bağlantısı
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.