Son Dakika

YETENEK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

YETENEK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş bir-liğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alış-kanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Türkiye Yeşilay Cemiyetinin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla İl genelinde “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” kapsamında ‘bağımlılık’ konulu yarış-ma düzenlenmiştir.
Bu yarışmaya İlimizde bulunan ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde örgün eğitim gören resmi ve özel okul öğrencileri “Görsel ve Edebi Eser kategorilerinde katıl-mışlardır.
Dereceye giren öğrenciler için İl Millî Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda ödül töreni yapılmış ve ödül törenine Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN, Yeşilay Şube Başkanı Yusuf ULUDAĞ, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Murat SAPANCA, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Bedir ARSLAN, okul müdürleri ve veliler katılmışlardır. Öğrencilerimize çeşitli hediyeler verilerek tören sona ermiştir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı