Son Dakika

Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı Yapıldı

Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı Yapıldı

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı Yapıldı.
Amasya Valisi Sayın Mustafa Masatlı ve Amasya Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç’ın katılımı ile Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı Yapıldı.
Toplantıda Amasya İş Dünyasının sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu, sektör temsilcilerinin sorunları dile getirildi.
ATSO Başkanı Murat Kırlangıç yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Pandemi kısıtlamaları nedeniyle uzun bir süredir ara vermek zorunda kaldığımız İstişare toplantımıza hoş geldiniz.
Amasya iş dünyasının her zaman yanında olan, desteklerini her zaman hissettiğimiz Valimiz Sayın Mustafa Masatlı’ya toplantımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. 2019 yılında bizim gündeme getirmemiz neticesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından uygun görülerek hayata geçirilen Yüksek İstişare Kurulumuz, şehrimiz ekonomisine yön veren,şehrimiz için fikir ve düşünce üreten iş insanlarından oluşan bir kuruldur.Kısıtlamalardan dolayı maalesef uzun süredir bir araya gelemedik.
Günlük vaka sayılarındaki azalma ve aşılamada yaka-lanan ivme sayesinde 1 Temmuz itibari ile normalleşme sürecine girdik.
Özellikle ilimizin aşılama çalışmalarındaki başarı-larından dolayı öncelikle Valimize, il Sağlık Müdürümüze ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum.
Pandemi nedeniyle ticaret hayatı yavaşlasa da, üre-timde daralmalar görülse de
Amasya Ticaret ve sanayi Odası olarak çalış-malarımıza devam ettik.
Pandeminin ilk günlerinde üyelerimizle görüştük, müzakerelerde bulunduk ve taleplerini rapor haline geti-rerek ilgili bakanlıklara, cumhurbaşkanımıza iletilmek üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımıza ilettik.
Hazırladığımız rapor içerisinde talep ettiğimiz birçok konu hayata geçirildi.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, varlığımızın sebebi olan üyelerimiz için çalışıyor ve sorunlarına çözüm olmaya özen gösteriyoruz.
Bu zorlu sürecin bir an önce biterek, hayatın normale döneceği, ekonominin raylarına oturacağı ve virüs belası-nın ortadan kalkacağı günlerin en kısa sürede gelmesini diliyorum.
Bugün burada, dost meclisinde şehrimizi, iş dün-yasının sorunlarını ve çözüm önerilerini konuşacağız. Siz-lerin vereceği katkının bu şehrin iş dünyası için çok önemli olduğuna inanıyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.