Yazarlar

Yunanın Kaşıntısı Tuttu

14. Yüzyılın ortalarında Orhan Gazi ve Murat Han ile başlayan akınlar ile Türk korkusunu iyiden iyiye yaşayan Yunanlar Fatih Sultan Mehmet’in Askeri dehası sonucunda tamamen teslim olmuş ve tüm Yunanistan Osmanlı topraklarına katılmıştı. 400 yıl kadar Osmanlı himayesinde kalan Yunanlar Fransız ihtilali ile tüm dünyada başlayan milliyetçi akım sonrası bağımsızlığını kazanmış. O günden itibaren Yunan hiç boş durmadı her fırsatta Türk’e saldırdı ve her zaman da karşılığı misli ile aldı.
Osmanlı’nın son dönemlerinde İzmir’i işgale kalktılar kendilerini denizde buldular. Kıbrıs’ta Türklere soykırım yapmak istediler Türkiye Cumhuriyeti gereğini yaptı. Kıbrıs Barış harekatında ki Türk askerinin kahramanlığı aradan geçen yarım asra rağmen halen zihinlerdeki yerini koruyor. 90 lı yıllarda Kardak kayalığına Yunan bayrağı diktiler daha sonra Türk askerini karşılarında görünce kaçtılar.
Son on yıldır da adalarımızı işgal etmeye kalkışıyor, küstah açıklamalar ile sabrımız ile oynuyorlar. Yunanistan Türkiye’ye karşı yaptığı taciz ve tahriklerine derhâl son vermelidir. Dünyadan Türkiye’yi derhal kınamasını isteyen Yunanistan hükümetinin, aksi halde Avrupa’nın ‘Ukrayna’nın ardından yeni bir savaş’ riskiyle karşı karşıya kalacağını öne sürmesi ateşle oynamaktır. Üzerinde haksız ve hukuksuz şekilde oturduğu adalar helali hakkımızdır. Tekrar denize dökülmeyi canları çekiyorsa sadece bize söylesinler. Ege’nin bir yakasından diğer yakasına ulaşmak Türkiye için çocuk oyuncağıdır.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı