GÜNCEL HABER

Yüzü Gülen Çocuklar Başkan Sarı’ya Teşekkür Etti

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın öncülüğünde 5 köyde 600 çocuğa kışlık mont hediye edildi

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın öncülüğünde Türk Kızılay Amasya Şubesi 5 köyde 600 çocuğa kışlık mont hediye ederek çocukların yüzünü güldürdü..
‘KIŞ MEVSİMİNDE ÇOCUKLARA MONT HEDİYE EDİLDİ’
Kış mevsiminde geleceğin teminatı çocuklara kışlık mont hediye ederek, onların yüzlerini güldürdüklerini söyleyen Türk Kızılay Amasya Şube Başkanı Mahmut Albayrak; “Öncelikle Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bir hayırsever vatandaşımızın göndermiş olduğu montları belediye ve kızılay aracılığıyla çocuklarımıza hediye ediyoruz. Böyle bir organizasyonun içerisinde kızılay olarak bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu vesile ile şahsım ve yönetim kurulum adına belediye başkanımız Mehmet Sarı beye çok teşekkür ediyorum” dedi.
‘BU DÖNEMDE DAHA DUYARLI OLMALIYIZ’
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise, “Öncelikle Kızılay Şubesi Başkanı Mahmut bey ve bağlı olduğu kuruluşa şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyoruz. Nefes derneğimiz aracılığıyla her ay 900 vatandaşımıza yardımda bulunuyor. Bugün de sağolsun Mahmutbey de bir hayırsever vatandaşımız tarafından gelen montları birlikte çeşitli yörede bulunan ve köyde yaşayan ihtiyaç sahip-lerine dağıtıyoruz. Her şeyden önce emeği geçen bu işe katkı sağlayan yüreğini koyan kızılay mensuplarına, bağış yapan kıymetli kardeşimize şahsım ve şehrimiz adına teşekkür ediyorum. Şu dönemde varlık içerisinde olan vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekiyor.
Onun için imkanlar doğrultusunda pay-laşabilmek, bölünebilme, dertleşebilecek ve halledebilmek gerekmektedir” diye konuştu.
Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın öncü-lüğünde Belediye ve Türk Kızılay Amasya Şubesi işbirliği ile hayırsever bir vatandaşın yaptığı yardım ile Uluköy, Andıran, Mülkbükü, Gemibükü ve Alpaslan köylerinde yaşayan toplam 600 çocuğa kışlık mont hediye edildi. Yardım programına Başkan Sarı’nın yanı sıra Başdanışman Ahmet Yenihan, Belediye Meclis üyesi Ahmet Aydın, Belediye Meclis Üyesi ve MHP Grup Başkanı Ömer Eliaçık, Türk Kızılay Amasya Şube Başkanı Mahmut Albayrak, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Muammer Tufanoğlu, Zabıta Müdürü Murat Yörükoğlu, gönüllü kızılay üyeleri, Nefes derneği personeli ve köy muhtarları katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı