Son Dakika

ZABITALAR, YEREL YÖNETİMLERİN GÖZ BEBEĞİ’

Başkan Sarı, Zabıta personeli ile bir araya geldi

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Zabıta teşkilatımız, şehirle alakalı alınan karar ve yasaları uygulayan bir kolluk gücü, belediyelerin olmazsa olmazları arasındadır” dedi.
Zabıta Teşkilatı’nın 194. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle Amasya Belediyesi’nde görevli zabıta personeli ile bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Sarı, görevli zabıta personelinin kuruluş yıldönümlerini kutladı.‘ZABITALAR, YEREL YÖNETİMLERİN GÖZ BEBEĞİ’Emek ile ekmek mücadelesi veren, 7/24 fedakarca milletin hizmetinde olan yerel yönetimlerin gözbebeği zabıta memurlarının kıymetini bildiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları kaydetti; “1826 yılında kurulan Zabıta Teşkilatı’nın 194’üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.
Zabıta; genel düzen ve güveni korumakla görevli bir kolluk birimidir. Belediye hizmetlerinin güvenliğini sağlayan, kamu düzenini koruyan, toplumda güvenlik, dirlik ve sağlık şartlarının bozulmaması amacıyla görev yapan Zabıta teşkilatımız, aynı zamanda şehirle alakalı alınan karar ve yasaları da uygulayan bir kolluk gücü, belediyelerin olmazsa olmazları arasındadır. Mesai mefhumu gözetmeksizin gece-gündüz demeden özveriyle çalışan tüm zabıta arkadaşlarımızın Zabıta Haftası’nı kutluyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Onların nezdinde huzur ve güvenliğimiz için 7/24 görev başında olan tüm teşkilatımızın Zabıta Haftası’nı kutluyorum” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı