Gündem

ZAMMI DAVUL, ZURNA VE HALAYLARLA KUTLADILAR

Amasya’nın Suluova İlçe Belediyesinde çalışan işçiler en düşük maaşın 8 bin tl olmasını davul, zurna ve halaylarla belediye önünde kutladı.
Suluova Belediyesi 180 kadar çalışanın enflasyondan etkilenmemeleri için yüzde 60 zam yaptı, en düşük işçi maaşı 8 bin tl oldu. Bunun üzerine işçiler Belediye Başkanı Fatih Üçok’a teşekkür ederek yapılan zammı davul, zurna ve halaylarla kutladılar.
Belediye Başkanı Fatih Üçok da çalışanlarla birlikte halay çekmeyi de ihmal etmedi.
Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, “Bugün çalışanlarımızla birlikte bir teşekkür programı oldu. Çalışanlarımız ziyaretimize geldiler. Ziyaret sebepleri onlara yapmış olduğumuz maaşlarındaki iyileştirmeler. Şuan Suluova Belediyesindeki en düşük maaşı asgari ücretinde üzerine çıkararak, 8 bin liraya yükselttik. Çalışanlarımıza sözümüzdü. Sizi asla enflasyona ezdirmeyeceğiz, pandemiye ezdirmeyeceğiz diye. Şükürler olsun ki bugün bu sözümüzü yerine tuttuk. Aslında sendikayla olan sözleşmemize 1 yılın üzerinde süre vardı. Ama biz gençlerimize, çalışanlarımıza iyileştirme yapmanın onların çalışma huzurunu arttıracağı düşüncesiyle bir zam yaptık. Onlar da bu zam nedeniyle teşekkür etmek üzere davulla, zurnayla ziyaretimize geldiler. Kadir kıymet bilen tüm çalışanlarımıza, belediye ailesinin her bir ferdine bu vesileyle bende teşekkür ediyorum.” Dedi.
Belediye çalışanı Engin Arslan (35), “Başkanımız hem işçinin hem emekçinin yani Suluova’mızın gerçekten hakkını veriyor. Belediye Başkanımız enflasyon altında bizi ezdirmedi Allah razı olsun. Bundan sonra da ezdirmeyecek. İşçileri mağdur etmeyecek. Belediye Başkanımıza teşekkür ederim.” Diye konuştu.
Belediye Başkanı Üçok’a çiçek takdiminin ardından, çalışanlar hep birlikte belediye binası önünde fotoğraf da çektirerek anı ölümsüzleştirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.